دانلود پایان نامه ارشد:الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بررسي، شبيه سازي و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

الزامات جهت پشتیبانی از خصوصیات لینک

  1. بسته­های مسیریابی حتی المقدور نباید از طول یک فریم لایه پیوند داده تجاوز نمایند تا سربار

ناشی از قطعه قطعه کردن و بازسازی مجدد آنها به حداقل برسد. همچنین با توجه به نامطمئن بودن لینک­ها در شبکه­های حسگر، در صورت قطعه قطعه کردن بسته­های کنترلی، احتمال بروز خطا در پروتکل نیز افزایش خواهد یافت.

  1. الگوریتم مسیریابی باید نرخ اتلاف بسته قابل تحمل توسط کاربرد پیاده­سازی شده در شبکه را با انتخاب مسیرهای مناسب برای بسته­ها رعایت نماید. به این منظور الگوریتم مسیریابی باید از تغییرات کوتاه مدت و طولانی مدت رخ داده در کیفیت لینک­ها مطلع شود و با استفاده از تعیین هزینه مسیرها با توجه به شاخص کیفیت لینک­ها مسیر مناسب را برای داشتن نرخ خطای قابل تحمل انتخاب نماید.
  2. الگوریتم مسیریابی باید میزان تأخیر قابل تحمل کاربرد پیاده­سازی شده روی شبکه را دانسته و با توجه به میزان تأخیر لینک­های فیزیکی طول مسیر، مسیر مناسب را انتخاب نماید. به عنوان مثال کاربردهای اتوماسیون صنعتی یا اتوماسیون ساختمان ممکن است حداکثر تأخیر قابل تحملی در حد چند ده میلی ثانیه داشته باشند.
  3. الگوریتم­های مسیریابی باید در مقابل تغییرات همبندی ناشی از تغییر کیفیت لینک­ها یا از دست رفتن گره­ها مقاوم بوده و در حداقل زمان ممکن که وابسته به کاربرد پیاده­سازی شده است، همگرا شوند. علاوه بر لزوم سرعت در همگرایی، الگوریتم مسیریابی باید با اشغال کمترین منابع شبکه همگرا شود تا بند 8 از الزامات فوق را نقض ننماید.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق :بررسي، شبيه سازي و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

بستن منو