دانلود پایان نامه ارشد تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

تکه هایی از این پایان نامه :

1‌.1‌    مروری بر کارهای پیشین

تا کنون تحقیقات فراوانی در مورد تعیین سایز بهینه منابع انرژی در ریزشبکه ها و منابع تولید پراکنده صورت گرفته است. هدف اکثر این تحقیقات حصول کمترین هزینه تولید، تولید کمترین میزان آلودگی، افزایش قابلیت اطمینان سیستم، حداکثر سازی میزان تولید و یا ترکیبی از اهداف ذکر شده با حق تقدم قائل شدن برای هرکدام می‌باشد. الگوریتم‌های متنوعی برای تعیین ساز منابع انرژی موجود در سیستم می باشد و نرم افزار های متنوعی برای نیل به هدف به وجود آمده است؛ ولی در هر بهینه‌سازی قیدهایی موجود می‌باشد که بایستی توجه گردد.

یکی از مهمترین تکنیک‌های بهینه‌سازی در تعیین سایز ریزشبکه‌ها الگوریتم ژنتیک[1] می‌باشد که در مراجع [8]–[11] بررسی شده‌است.

از الگوریتم بهینه سازی اجتماع ذرات[2] در مراجع [5], [12], [13] به کرات به منظور بهینه‌سازی منابع انرژی در ریزشبکه‌ها و شبکه‌های هوشمند استفاده شده‌است.

از جمله تکنیک‌های دیگری که در بهینه‌سازی در ریزشبکه ها استفاده می‌شود، می‌توان به برنامه ریزی خطی [3][14]، شبکه عصبی[4] [15], [16] ، الگوریتم ترکیبی[5] [17]، روش احتمالی تکرار شونده [6][18]–[20] را نام برد.

[1] Genetic Algorithm

[2] Particle Swarm

[3] Linear Programming

[4] Neural Networks

[5] Simplex Algorithm

[6] Iterative and Probabilistic Approaches

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

Close Menu