دانلود پایان نامه ارشد درباره شبیه سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-        ویژگی­های گرافن

گرافن دارای ویژگی­های الکتریکی، حرارتی، مکانیکی و نوری شگفت­انگیز و منحصر به فردی است که در ادامه به برخی از این ویژگی­ها اشاره خواهیم کرد.

1-1-1-          ساختار اتمی گرافن

کربن به عنوان اولین عنصر از گروه IV جدول تناوبی دارای ساختار اربیتالی 1s­­2/2s2/2p2 است. بدین ترتیب اربیتال­های 1s و 2s آن کاملا پر بوده اما در اربیتال­های p، هر یک از 2px و 2py نیمه­پر و 2pz کاملا خالی است.

از آن­جا که سطح انرژی اربیتال­های 2s و 2p بسیار نزدیک به هم است، می­توانند با یک دیگر ترکیب(هیبرید) شده و تا 8 الکترون را در خود جای دهند. البته، همان طور که گفته شد، در کربن تنها 4 الکترون به این اربیتال­ها اختصاص می­یابد که می­توانند همه­ی ویژگی­های شیمیایی و فیزیکی کربن و دگرشکل[1]های آن را توصیف کنند.

در الماس، هیبریداسیون به صورت sp3 و با پیوندهای کوالانسی بسیار مستحکم است و به همین دلیل یک عایق الکتریکی خوب محسوب می­شود. در گرافیت اما پیوندهای درون هر یک از صفحه­ها کوالانسی و با هیبریداسیون sp2 است در حالی که اربیتال­های pz با پیوندهای ضعیف واندروالس[2] موجب اتصال میان صفحات می­گردند.

[1] .

[2].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو