دانلود پایان نامه با موضوع شبیه سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-1-          استفاده از نانولوله[1] در سلول­های خورشیدی

1-1-1-1-          معرفی نانولوله

نانولوله یکی از دگرشکل­های کربن است که دارای ظاهری استوانه­ای شکل بوده و اتم های کربن آن به صورت شش ضلعی­های منتظم، در پیوند با یکدیگر قرار گرفته­اند.

نانولوله را می­توان به صورت صفحه­ی گرافن لوله شده حول یک محور مشخص، که بسیاری از خواص نانولوله را تعیین می­کند، در نظر گرفت. هر چند نانولوله­ها را می­توان به صورت فولرن­هایی با طول زیاد هم در نظر گرفت، اما از آن جا که خواص آن­ها با استفاده از بردار و زاویه­ی کایرال یا بردارهای واحد مخصوص صفحه­ی گرافن بیان می­شود، این نگاه مرسوم نیست.

نانولوله­ها را می­توان از نظر تعداد دیواره­ها و نیز از نظر کایرالیته[2] تقسیم­بندی نمود. بدین ترتیب نانولوله­ها یا تک­دیواره[3] اند یا دودیواره[4] و یا چنددیواره[5]. و از نظر کایرالیته، یا آرمچر[6] اند یا زیگزاگ[7] و یا کایرال[8]( نامتقارن).

برای بیان کایرالیته­ی نانولوله از دو بردار یکه­ی صفحه­ی گرافن(m و n)که زاویه­ی بین آن­ها 60 درجه است، استفاده می شود. بدین ترتیب اگر در یک نانولوله m = n باشد، بدان آرمچر، اگر یکی از m و  n صفر باشند، زیگزاگ و در غیر این صورت کایرال گفته می­شود.

[1] . در اینجا منظور از نانولوله، صرفا نانولوله­ی کربن است.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو