دانلود پایان نامه درباره روش تابع گرین غیر تعادلی(NEGF)

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-1-          ویژگی­های الکتریکی والکترونیکی گرافن

1-1-1-1-          کریستال دو بعدی

بیش از 70 سال پیش لاندائو[1] و پیرلس[2] اظهار کردند که شبکه­های کریستال 2 بعدی از نظر ترمودینامیکی ناپایدار بوده و وجود خارجی نخواهند داشت[[i]]. در واقع دمای ذوب مواد لایه نازک با کاهش ضخامت، به سرعت کاهش خواهد یافت و هنگامی که ضخامت آن به حد یک لایه­ی اتمی می­رسد، دیگر پایدار نخواهد ماند.

لازم به ذکر است هیچ یک از ساختارهایی چون چاه کوانتومی و ابر-شبکه که پیش­تر به عنوان 2بعدی معرفی شده­اند، 2بعدی نیستند بلکه از آن جا که حرکت حامل­­های آن­ها در یک جهت محدود شده است، می­توان گفت ساختارهایی شبه 2بعدی[3] هستند؛ در حالی که گرافن یک ساختار کاملا 2بعدی بوده و ضخامت آن به اندازه­ی یک لایه­ی اتمی است.

مطالعه­ی سیستم­های 2بعدی از آن جهت دارای اهمیت است که با کاهش ابعاد، اثرات ترابرد کوانتومی بروز می­یابند. به همین دلیل گرافن، به عنوان یک ساختار 2بعدی، می­تواند به صورت وسیله­ی موثری برای اصلاح و تکمیل نظریه­ی کوانتوم کنونی محسوب شود[73].

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو