دانلود پایان نامه شبیه سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-1-1-          سلول های خورشیدی با پیوند چندگانه[1]

یک سلول خورشیدی تک- پیوند سنّتی، دارای گاف انرزی مشخصی است. هنگامی که فوتونی با انرژی hν بر سطح پیوند تابانده می­شود، اگر hν>Eg باشد اضافه­ی انرژی به صورت گرما در محلّ پیوند تلف می­شود؛ و اگر hν< Eg باشد پیوند نمی­تواند فوتون و طبیعتا انرژی آن را جذب نماید.

از آن­جا که طیف خورشیدی حاوی فوتون­هایی با گستره­ی وسیع انرژی از 0 تا حدود 4 الکترون- ولت است، بازده یک سلول تک پیوند شدیدا محدود خواهد بود. یک راه سرراست مفهومی برای غلبه بر این محدودیت، تقسیم طیف خورشید به چند ناحیه و تبدیل هر ناحیه از طیف توسط پیوندی با گاف انرژی متناسب به الکتریسیته است. راه متداول و پر طرفدارترین راه برای انجام این کار، استفاده از پیوندهای پشته­ای[2] است که در آن پیوندها از گاف انرژی زیاد به کم بر روی یکدیگر قرار می­گیرند. این ساختار در شکل ‏1‑5 نمایش داده شده است. در واقع از آن­جا که در این سلول نور زیر Eg خود به خود از پیوند عبور می­کند می­توان گفت پیوندها خودشان به عنوان فیلترهای طیفی عمل می­کنند[[i]].

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو