شبیه سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی:پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-1-1-          سلول های خورشیدی با دماهای چندگانه

سلول های خورشیدی با حامل­های داغ[1] یکی از بارزترین نمونه­های اینگونه سلول­هاست که توجّه و کوشش بسیاری از محقّقین را به خود جلب کرده است. به همین منظور در این قسمت به معرّفی اجمالی این سلول می­پردازیم:

در این سلول،به طور مفهومی، از اتّصالات گزینشگر[2] استفاده می­شود تا حامل­های بار پرانرژی( داغ)، قبل از این که به میزان قابل توجّهی سرد شوند، استخراج شوند[1111]. سرد شدن هنگامی رخ می­دهد که حامل­های تولید شده برخوردهای غیر کشسانی[3] با اتم­های نیمه­هادی پیدا می­کنند. حال اگر حامل­ها قبل از این که شانس برخوردهای غیرکشسان با اتم­های شبکه را بیابند، استخراج شوند می­توان از سرد شدن آن­ها و اتلاف توان جلوگیری نمود.

طرح مفهومی یک سلول خورشیدی با حامل داغ در شکل ‏1‑11 نمایش داده شده است؛ در این سلول، ناحیه­ی جاذب نور باید فرآیند ریلکسیشن انرژی کُند و نرخ بازترکیب نوری پایینی داشته باشد[8].

[1] . Hot Carrier Solar Cells

[2] . Selective Contacts

[3] . Inelastic Collisions

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو