پایان نامه ارشد شبیه سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی

  • دسته‌بندی نشده
دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : شبیه­ سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF)

1-1-1-1-          سلول های خورشیدی با مسیرهای جذب چندگانه[1]

این نوع سلول خورشیدی مبتنی بر ارائه­ی فرآیندهای جذبی است که در آن­ها لزوما یک فوتون تولید یک زوج الکترون-حفره نمی­کند[[i]]. این فرآیندهای جذب عبارتند از: جذب چند( معمولا دو) فوتون کم انرژی برای ایجاد زوج الکترون- حفره با انرژی بالاتر، و تولید چند اکسایتون( به آن تولید اوژه[2] و یونیزاسیون ضربه­ای[3] نیز گفته می­شود)که در آن یک فوتون پُرانرژی، چند زوج الکترون- حفره تولید می­کند و همچنین جذب رامن[4][12]، شکل ‏1‑9.

شکل ‏1‑9- فرآیندهای جذب جدید

1-1-1-2-          سلول های خورشیدی با سطوح انرژی چندگانه[5]

در این سلول­ها برای کاهش عدم تطبیق گاف انرژی و طول موج فوتون­های تابشی، سطوح انرژی اضافه­ای ارائه شده­اند تا فوتون­ها، با هر انرژیی که دارند، به طور کارآمدی جذب شوند[12]. این سطوح اضافی انرژی ممکن است محلی( جایگزیده) و یا غیرجایگزیده باشند، که به ترتیب سلول­های خورشیدی چاه کوانتومی[6] و سلول­های خورشیدی باند میانی[7] گفته می­شوند، شکل ‏1‑10.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: شبیه ­سازی عددی سلول خورشیدی مبتنی بر نانو نوار گرافن با استفاده از روش تابع گرین غیرتعادلی(NEGF) 

بستن منو