پایان نامه برق بررسي الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بررسي، شبيه سازي و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

  • راه­حل شارژ

مطالعات تحقیقات اخیر در جهت رسیدگی به برداشت انرژی و تکنیک­های شارژ بی­سیم      می­باشد. هدف از ارائه هر دو راه­حل، شارژ باتری حسگر بدون دخالت انسان می­باشد.

الف) برداشت انرژی[1]: فن­آوری­های جدید برای فعال کردن حسگرها برای برداشت انرژی از اطراف محیط­زیست خود مانند انرژی خورشیدی، باد و انرژی جنبشی توسعه یافته­اند. در مقایسه با حسگرهای سنتی، حسگرهای قابل شارژ از لحاظ نظری می­تواند به طور مداوم برای مدت زمان نامحدودی کار کنند. آنها انرژی محیط را به انرژی الکتریکی تبدیل می­کنند و سپس آن را به طور مستقیم مصرف یا برای استفاده­های بعدی خود ذخیره می­کند [31,30].

ب) شارژ بی­سیم[2]: با پیشرفت­های اخیر در ارسال قدرت بی­سیم انتظار می­رود که شبکه­های حسگر  بی­سیم از پایداری بیشتری بهره­مند شوند. این تکنیک می­تواند برای ارسال قدرت بین دستگاه­ها بدون نیاز به هر گونه تماس بین فرستنده و حسگر مورد استفاده قرار گیرد. شارژ بی­سیم در شبکه حسگر  بی­سیم می­تواند به دو روش تابش الکترومغناطیس و جفت رزونانس مغناطیسی به دست آورد. تحقیقات اخیر بر روی به اشتراک گذاشتن انرژی گره­ها در بین همسایه­های خود تمرکز دارند. بدین ترتیب، پیش­بینی می­شود که در آینده، هر گره در شبکه­های حسگر بی­سیم قادر به برداشت انرژی از محیط­زیست و ارسال انرژی به گره­های دیگر را دارا باشد، که یک شبکه خود کفا را ارائه می­دهد [33,32].

[1]Energy harvesting

[2] Wireless charging

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق :بررسي، شبيه سازي و بهبود الگوریتم های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

بستن منو