برنامه ریزی حضور نیروگاه مجازی در بازار برق با در نظر گرفتن خودرو های برقی-پایان نامه برق

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :برنامه ریزی حضور نیروگاه مجازی در بازار برق  با در نظر گرفتن خودرو های برقی

تکه هایی از این پایان نامه :

3-2-5- باتری در خودروهای برقی

در فناوری خودروهای برقی باتریها دارای نقش کلیدی هستند. شکل 3-2 نشان دهنده ی منحنی قدرت ویژه بر حسب انرژی ویژه برای انواع فناوری های موجود باتری می باشد. در خصوص باتری ها توجه به دونکته ضروری است. 1) ظرفیت باتری: باتری خودروهای EV ظرفیت بالاتری دارند در حالیکه در خودرو های PHEV چگالی انرژی دارای اهمیت بیشتری است. 2) عملکرد باتری (سیکلهای شارژ): در PHEV تخلیه های تقریبا کامل و شارژهای پراکنده (متعدد) انجام می شود در حالیکه در EV تخایه کامل و شارژ متعدد وجود ندارد. سایر موارد مهم در خصوص باتری ها عبارتند از دوام باتری، طول عمر، چگالی انرژی، چگالی توان، حساسیت نسبت به دما، کاهش زمان شارژ، کاهش قیمت.

 

شکل3-1- منحنی قدرت ویژه بر حسب انرژی ویژه برای انواع فناوری های موجود باتری

 

باتری PHEV را می توان با شارژر باتری که قدرت خود را از شبکه دریافت می کند شارژ کرد و یا آن را نیز می توان از طریق استفاده از موتور احتراق داخلی و ژنراتور خود اتومبیل شارژ کرد. بهترین طراحی PHEV به گونه ای است که اجازه می دهد خودرو به صورت کاملا برقی عمل کند و از این طریق کاهش مقدار زمانی که موتور می چرخد را به دنبال داشته باشد. هنگامی که وسیله نقلیه درحال کار نیست، باتری را می توان از طریق استفاده از یک شارژر باتری است که “وصل” به شبکه یا دیگر منبع انرژی برای شارژ باتری که به صورت On-board تعبیه شده است شارژ کرد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:برنامه ریزی حضور نیروگاه مجازی در بازار برق  با در نظر گرفتن خودرو های برقی

بستن منو