دانلود پایان نامه :بررسی و استخراج الگوریتم های آشکارسازی چند کاربره متمرکز و غیر متمرکز و مقایسه کارایی آن ها

عنوان کامل پایان نامه :بررسی و استخراج الگوریتم های آشکارسازی چند کاربره متمرکز و غیر متمرکز و مقایسه کارایی آن ها

تکه هایی از این پایان نامه :

  • آشکارسازی متمرکز

1-1- مقدمه :

در این فصل به بررسی راهکارهای موجود برای آشکارسازی سیگنال هایی می پردازیم که با استفاده از تکنیک DS-CDMA سیگنال های کاربران مختلفی را در خود جای داده اند. هم چنین در این فصل هدف آشکارسازی، دست یابی به اطلاعات ارسالی تمام کاربران تسهیم شده در سیگنال دریافتی است نظیر آنچه در Uplink سیستم های تلفن همراه رخ می دهد.

1-2- مدل سیگنال در سیستم های DS-CDMA

در یک سیستم DS-CDMA غیر هم زمان، با K کاربر فعال، مدل سیگنال دریافتی با در نظر گرفتن کانال گاوسی معمولا به صورت زیر نمایش داده می گردد (برای مثال [5-2] و [7]):

 

که در آن،  نویز گاوسی سفید با چگالی طیف توان واحد است. داده های  مستقل هستند و به صورت هم احتمال برابر 1- یا 1+ در نظر گرفته می شوند.  بیانگر شکل موج امضای کاربر k ام است و انرژی آن برابر واحد فرض می گردد یعنی (). دامنه سیگنال دریافتی کاربر k ام در گیرنده و  ها آفست های نسبی سیگنال های غیر هم زمان کاربران در سیگنال کل دریافتی در گیرنده است.

چنانچه بتوانیم با استفاده از فراهم نمودن امکان دسترسی کاربران مختلف به یک ساعت واحد سیگنال های آن ها را هم زمان نماییم، مدل سیگنال دریافتی برای حالت هم زمان به صورت خواهد بود [4]:

 

هم چنین سیگنال ارسالی از BTS[1] ها را در سیستم های تلفن همراه می توان به این صورت مدل نمود. زیرا در این حالت سیگنال برآیندی که حامل سیگنال هایی برای کاربران مختلف است از یک مکان ارسال می گردد و فرض هم زمانی برقرار است.

در ادامه به بررسی روش های متداول برای آشکارسازی اطلاعات موجود در سیگنال دریافتی با مدل رابطه می پردازیم و توجّه خود را به حالت هم زمان معطوف می نماییم.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بررسی و استخراج الگوریتم های آشکارسازی چند کاربره متمرکز و غیر متمرکز و مقایسه کارایی آن ها

Close Menu