دانلود پایان نامه در مورد:تعریف تابع هدف براساس مدل اقتصادی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

تکه هایی از این پایان نامه :

1‌.1‌    نتیجه گیری

در این پایان‌نامه به بررسی یک سیستم مختلط در بازه برنامه ریزی یکساله پرداخته شد. هدف کاهش هزینه سیستم در بازه یکساله به منظور تامین نیاز بار می‌باشد. سیستم مختلط شامل آرایه خورشیدی، توربین بادی، الکترولایزر، تانک هیدروژن، سلول خورشیدی و دیزل ژنراتور بود.

در فصل اول به معرفی ریزشبکه‌ها  و تاریخچه تحقیق آنها پرداخته شد. در فصل دوم منابع انرژی در ریزشبکه ها و منابع انرژی تجدید پذیر و تجدیدناپذیر بررسی شده و نهایتا” تاثیرات کلی حضور ریزشبکه‌ها در سیستم بسط داده شد. در فصل سوم مدل اقتصادی ریزشبکه مورد بررسی و تابع هدف و قیود حاکم بر سیستم آورده شده است. در فصل چهارم نتایج شبیه سازی در شش سناریو احتمالی بدست آمده است. نتایج حاکی از کاهش هزینه های سیستم به هنگام عملکرد سیستم تعیین سایز بهینه شده از منابع انرژی های تجدیدپذیر و  انرژی های غیرتجدیدپذیر می‌باشد. به منظور درک بهتر در آخر بار منطقه توسط دیزل ژنراتور تامین شده است. از مزایای عملکرد موازی منابع انرژی تجدیدناپذیر و منابع انرژی تجدیدپذیر می‌توان افزایش قابلیت اطمینان سیستم و کاهش هزینه تمام شده سیستم دانست.

در نتایج شبیه‌سازی، سایز واحدها در هر سناریو احتمالی بدست آمده است و هزینه های سیستم مورد بررسی قرار گرفته است. این نتایج توسط نرم افزار GAMS که یکی از قویترین نرم افزارهای بهینه سازی است؛ بدست آمده است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

بستن منو