پایان نامه ارشد برق اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

عنوان کامل پایان نامه : تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

تکه هایی از این پایان نامه :

1‌.1‌    معرفی ریز شبکه ها

 

ریزشبکه‌ها به صورت مجموعه‌اي از منابع كوچك توليد انرژي مي‌باشند كه به شبكه اصلي متصل مي‌گردند. ریزشبکه‌ها به صورت سيستم‌هاي توليد همزمان گرما و الكتريسيته (CHP) در مقياس‌هاي كوچك و ولتاژهاي كم [1](LV) طراحي شده‌اند كه بارهاي گرمايي و الكتريكي تعداد محدودي از مشتركين را فراهم مي‌نمايند. با اتصال چند ریزشبکه‌ها به يكديگر مي‌توان نيازهاي گرمايي و الكتريكي مشتركين بيشتري را فراهم نمود. بهره‌برداري مؤثر از گرماي تلف شده در سيستم‌هاي CHP يكي از مهم‌ترين مزاياي ریزشبکه‌ها به شمار مي‌رود. منابع توليد پراكنده مورد استفاده در ریزشبکه‌ها مي‌توانند شامل انواع مختلف تكنولوژي‌هاي توليد با انتشار ناچيز كربن در هوا باشند. به طور معمول ریزشبکه‌ها در دو حالت بهره‌برداري مي‌شوند: متصل به شبكه و جزيره‌اي[2] در هر دو حالت بهره‌برداري، ریزشبکه‌ها تأثيراتي را بر مشتركين و همچنين شبكه اصلي خواهند داشت. در این فصل منابع انرژی تولید پراکنده مورد استفاده در ریزشبکه‌ها، سیستم ذخیره ساز انرژی و تأثيرات فني، اقتصادي و زيست محيطي ریزشبکه‌ها مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

در شکل 1.2 یک ریزشبکه متشکل از از منابع انرژی تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر به همراه ذخیره‌ساز باطری و متصل به شبکه برق آمده‌است.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

Close Menu