پایان نامه ارشد :تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

عنوان کامل پایان نامه : تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

تکه هایی از این پایان نامه :

میکروتوربین‌ها

میکروتوربین ها، توربین های گازی کوچکی هستند که سوخت مایع یا گاز را می سوزانند تا یک جریان گاز پر انرژی را جهت چرخاندن شفت ژنراتور الکتریکی در سرعت بالا ( در دور چندین ده هزار دور در دقیقه) تولید نمایند.

میکروتوربین ها معمولا دارای یک بخش بهبود ساز می باشند. بهبود سازی باعث افزایش راندمان میکروتوربین می‌گردد. در میکروتوربین‌های معمولی هوای ورودی در یک کمپرسور شعاعی (گریز از مرکز ) فشرده می شود.

سپس این هوای فشرده در بخش بهبود ساز و با استفاده از گرمای گاز خروجی توربین کمی گرم  می شود. هوای گرم شده در بخش بهبود ساز به محفظه احتراق می رود و در آنجا با سوخت مخلوط شده و این مخلوط سوزانده می شود. در واقع در محفظه احتراق هوا با گاز مخلوط می شود و احتراق این مخلوط باعث ایجاد گاز گرمی می‌گردد که این گاز از دهانه توربین می گذرد و انرژی حرارتی گاز گرم را به انرژی مکانیکی چرخشی توربین تبدیل می کند. توربین، کمپرسور و ژنراتور را می چرخاند و انرژی مکانیکی در ژنراتور به انرژی الکتریکی تبدیل می شود. میکروتوربین ها سیستم های نسبتا ساده ای هستند،که معمولا تنها دارای یک جزء متحرک می‌باشند[39].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تعيين بهينه اندازه منابع انرژي در ريز شبکه‌ها  با در نظر‌گرفتن عدم قطعيت‌ها

Close Menu