پایان نامه برق:مدل سازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

تکه هایی از این پایان نامه :

1-3-2 مقطع دوم: از سال 2006 تا سال 2009 کاهش رشد

تکامل سریع دوساله بدافزار‌ها با یک رکود تقریباً سه ساله دنبال شد. دلایل زیادی برای این رکود مطرح گردید. پیش بینی‌های پژوهشگران در مورد یک همه‌گیری جهانی به وقوع نپیوست. علت اصلی ذکر شده برای این رکود آن بود که بازار تلفن‌های هوشمند به طور چشم‌گیر و سریعی در حال تغییر بود. شرکت Nokia و به تبع آنSymbian جایگاهش را از دست می داد. تا سال 2009 سهم Nokia از بازار تلفن‌های هوشمند 45 درصد کاهش یافت. (Gostev & Maslennikov, Mobile Malware Evolution: An Overview, Part 3, 2009)

مایکروسافت اولین رقیب، با حمایت سایر سازندگان تلفن همراه توانست تا سال 2009، 15 درصد بازار را تصاحب کند. 4 شرکت بزرگ سازنده تلفن‌های همراه به جز Nokia از مایکروسافت گواهی ارائه ویندوز موبایل را برای محصولات خود دریافت کردند. درسال 2009 فروش گوشی های با ویندوز موبایل از مرز 20 میلیون گذشت. (Gostev & Maslennikov, Mobile Malware Evolution: An Overview, Part 3, 2009)

شرکتRIMموقعیت خود را در بازار با دستگاه‌های BlackBerry خود مستحکم نمود. سیستم عامل اختصاصی این تلفن‌ها به خصوص در آمریکا بسیار محبوب بود. عملاً بدافزاری جز یک در پشتی با نام BBProxy برای این سیستم عامل وجود نداشت. (Dunham, 2008)

ظهور iPhoneApple یکی از به یادماندنی‌ترین وقایع در دنیای تلفن‌های هوشمند در سال 2009 رخ داد. ویرایش موبایل سیستم عامل محبوب MacOsX با نام iOS بر روی این تلفن‌ها نصب شده بود. فروش بسیار بالا این گوشی ها برای تمام سازندگان تلفن همراه یک زنگ خطر جدی محسوب می شد.  (Grossman, 2007)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

Close Menu