پایان نامه برق با موضوع پویایی انتشار آلودگی بدافزارهای موبایل بر تلفن های هوشمند

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

تکه هایی از این پایان نامه :

1-5 وضعیت ایران در برابر تهدیدهای بدافزاری موبایل

 

همانگونه که در پیشگفتار نیز اشاره شد، نرخ استفاده از بلوتوث در کشور ما بالاست. متاسفانه این فناوری حتی سبب ایجاد آسیب هایی در جامعه شده است. (حسيني پاكدهي و حاج محمدي, زمستان 1390 ) و  (حسینی, آبان 1388)

از جمله آسیب ها این فناوری در مورد دانش آموزان در مدارس و چالش های جدیدی که پیش روی اولیا و مربیان مدرسه قرار گرفت. (علمی،محمود, دی 1388 )

با رشد این پدیده نقل و انتقال فایل های غیر اخلاقی در میان جوانان رواج یافته است.  (خوبانی, پاییز 1389) به گونه ای که نیروی انتظامی برنامه هایی را برای زیر نظر گرفتن و دستگیری افراد خاطی در استفاده از این فناوری در نظر گرفته است.  (خلیل آزاد, تير 1387)

علاوه بر مسایل اخلاقی و اجتماعی در استفاده از این فناوری، تهدید شدن امنیت فضای مجازی کشور نیز می تواند عاملی برای کنترل و بهبود فضای امنیتی این فناوری باشد. ایجاد یک همه گیری سازمان یافته بدافزاری علاوه بر افشای اطلاعات خصوصی افراد و شرکت ها می تواند به بانکداری کشور آسیب جدی بزند. اخلال در شبکه های تلفن همراه و حتی شبکه های تلفن ثابت از دیگر عوامل تهدید کننده و آسیب های بالقوه قابل ایجاد توسط بدافزارهای موبایل می تواند باشد. می توان انتظار داشت با توجه به سرویس های ارایه شده بر بستر تلفن همراه در سالهای اخیر به راحتی می توان یک خسارت هنگفت به یک شرکت سرویس دهنده و کاربران وارد آورد. متاسفانه این سرویس ها بدون در نظر گرفتن مسایل امنیتی طراحی ارایه شده اند. آسیب های بدافزاری هنوز پدیده ای شناخته شده در ایران نیستند. با اینکه با شروع این پدیده مقالاتی در جراید و اخباری مبنی بر توانمندی های این بدافزارها و آسیب پذیری بلوتوث منتشر شد. (دانشمند, 1386) و  (بلوتوث : چالش امنيتي, دي 1388) و  (تدبیر, 1383)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:مدلسازی انتشار بدافزار در یک شبکه سیار

بستن منو