دانلود پایان نامه :کنترل فرکانس سیستم قدرت در حضور منابع انرژی تجدید پذیر به کمک سیستم ذخیره ساز باتری

عنوان کامل پایان نامه :کنترل فرکانس سیستم قدرت در حضور منابع انرژی تجدید پذیر به کمک سیستم ذخیره ساز باتری

تکه هایی از این پایان نامه :

– 1-3مقدمه

در اين فصل ابتدا سيستم قدرت مورد مطالعه ای که در اين پايان‌نامه به کار رفته، مورد بررسی قرار می‌گيرد.  سپس نحوه تولید توان توسط ژنراتور های سنکرون واحد تولید متداول بیان می گردد و بعد از آن کنترل فرکانس در سیستم قدرت چند ناحیه ای بطور مفصل  توضیح داده خواهد شد. همچنین روش کنترل  تولید منابع تولید بادی و فتو ولتائیک معرفی شده و سپس ساختار کلی روش پيشنهادی این پایان نامه توسط بلوک دیاگرام مربوطه توضیح داده خواهد شد.  

3-2- معرفی سیستم قدرت مورد مطالعه

شبکه قدرت مورد مطالعه، یک سیستم پنج شینه [1]می باشد این سیستم در دو شکل ساده و تکامل یافته، به ترتیب در شکل3-1 و3-2 نشان داده شده است .تفاوت وجزئیات این چیدمان[2] در ادامه توضیح داده شده است.

2-3-1 معرفی شکل اولیه سیستم قدرت بدون حضور منابع تجدیدپذیر

همانگونه که در شکل مشاهده می شود سیستم شامل پنج شین اصلی می باشد، شین بالا سمت چپ، شین اول می باشد. شین دوم در قسمت پایین سمت چپ قرار گرفته است. دو شین دیگر نیز  قرار گرفته ، تنها لازم به تذکر است که اگرچه در بعضی مراحل تحقیق، بنا به مقتضیات مطالعه، پاره ای ازجزییات سیستم ممکن است تغییر کند، اما شکل کلی شبکه تا پایان به همین صورتی خواهد بود که در شکلها نمایش داده شده است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:کنترل فرکانس سیستم قدرت در حضور منابع انرژی تجدید پذیر به کمک سیستم ذخیره ساز باتری

Close Menu