پایان نامه ارشد رشته برق طراحی و تحلیل پارامتری تقویت کننده عملیاتی در تکنولوژی های CMOS و CNFET

  • دسته‌بندی نشده
دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی و تحلیل پارامتری تقویت کننده عملیاتی در تکنولوژی های CMOS و CNFET

تکه هایی از این پایان نامه :

نسبت حذف منبع تغذیه( PSRR )

نسبت حذف منبع تغذیه واژه ای برای توصیف کیفیت و چگونگی حذف نویز یا تغییرات ترمینال های VDD و زمین می باشد.این پارامتر در دقت طراحی آنالوگ بسیار مهم است.شکل 3-18 را در نظر بگیرید. PSRR مثبت از رابطه زیر به دست می آید:

و PSRR منفی از رابطه زیر به دست می آید:

به طور ایده آل، vout با تغییرات در VDD و زمین تغییر نمی کند (بنابراین PSRR نامحدود است).برای درک این که چگونه تغییرات VDD یا زمین می تواند به خروجی تقویت کننده فید شود. اپ امپ شکل 3-9 را در نظر بگیرید.تغییرات VDD از طریق گیت M3 فید می شود. به دلیل تقارن مداری این امر موجب می شود درین M4 و بنابراین گیتM7  در اطراف حرکت داشته باشد.اگرچه سورس M7 به همان مقدار حرکت می کند و Vsg ترانزیستور M7 را ایجاد می کند تا ترانزیستور ثابت بماند.به علاوه به علت تقارن ، ولتاژ خروجی در نرخ مشابهی حرکت می کند.بنابراین، نویز VDD مستقیما به خروجی اپ امپ فید می شود که در شکل 3-18-c نشان داده شده است که درآن  برابر با یک است.

در فرکانس های بالاتر (در رنج کیلوهرتز) گیت و درین M7 از طریق خازن جبران ساز به یکدیگر متصل می شوند. این امر سبب می شود تمام نویز VDD مستقیما به خروجی تقویت کننده فید(منتقل ) شود.طرح جبران سازی غیر مستقیم مورد استفاده در op-amp شکل 22-3 را می توان برای fun های بزرگتر طراحی کرد و بنابراین PSRR در فرکانس های بالاتر ، بهتر خواهد بود.استفاده از طبقه گیت مشترک شکل 3-18می تواند حتی به PSRR بزرگتری با ایزوله کردن خازن جبران سازی از منبع تغذیه منجر شود.اپ امپ هایی که از یک تقویت کننده تفاضلی با بار کاسکد بهره می برند در طراحی های عملی بسیار مفید هستند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:طراحی و تحلیل پارامتری تقویت کننده عملیاتی در تکنولوژی های CMOS و CNFET

بستن منو