پایان نامه برق استراتژی بهینه قیمت دهی در بازار عمده فروشی برق با استفاده از الگوریتم دینامیکی pso مبتنی بر gso

عنوان کامل پایان نامه :استراتژی بهینه قیمت دهی در بازار عمده فروشی برق با استفاده از الگوریتم دینامیکی pso مبتنی بر gso

تکه هایی از این پایان نامه :

جداسازی و تفکیک ساختار سنتی[1]

اولین مرحله از اصلاح ساختار سنتی برق جداسازی سیستم یکپارچه عمودی این صنعت در تولید، انتقال، توزیع و خرده­فروشی[2] می­باشد.

از نظر برنامه­ریزان سنتی سیستم برق، صنعت برق باید به صورت انحصار عمودی باشد، چون با توجه به عدم شباهت برق به هر کالای دیگری از جمله غیر قابل ذخیره بودن آن به طور گسترده و وجود صرفه­های مقیاس[3]  در نیروگاه­های بزرگ برق، هزینه­های قراردادی مربوط به مراحل مختلف تولید، انتقال و توزیع برق به علت انجام شدن در یک سیستم انحصاری کاهش می­یابد. اما با توجه به موارد اشاره شده، نظریات جدید تصریح می­کنند که کارآیی اقتصادی در صنعت برق رقابتی به مراتب بیشتر از کارآیی اقتصادی در یک انحصار عمودی است و با حضور تولیدکنندگان مستقل برق و استفاده از تکنولوژی اطلاعات می­توان             گام­های بزرگی در استفاده بهینه از برق برداشت.

جداسازی در تجدیدساختار به تفکیک خطوط انتقال و توزیع از تولیدکنندگان، عرضه­کنندگان برق و مصرف­کنندگان اطلاق می­شود. بدین ترتیب با تفکیک بخش­های تولید، انتقال و توزیع از احتمال تبانی[4] بین کاربران ممانعت بعمل می­آید.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:استراتژی بهینه قیمت دهی در بازار عمده فروشی برق با استفاده از الگوریتم دینامیکی pso مبتنی بر gso

Close Menu