پایان نامه رشته برق در مورد توان اکتیو و راکتیو

عنوان کامل پایان نامه :مکان یابی بهینه واحدهای تولید پراکنده در میکروگرید با در نظر گرفتن توان اکتیو و راکتیو

تکه هایی از این پایان نامه :

5-1- نتیجه گیری

در سال­های اخیر کاهش منابع سوختهای فسیلی و خطر پایان پذیری آن­ها از یک سو و اثرات نامطلوب زیست محیطی در استفاده از این منابع از سوی دیگر کارشناسان را به سمت استفاده از منابع جدیدی سوق می­دهد که مشکلات و معضلات منابع مذکور را نداشته باشند، در این میان بهره­گیری از انرژی­های تجدیدپذیر یکی از راه کارهای امیدوار کننده است که استفاده از میکروگریدها یکی از راه­ها می­باشد.

میکروگرید شبکه­ای با مقیاس کوچک درسطح ولتاژ توزیع است که از پیوستن  تولیدات کوچک، مدولار وذخیره انرژی در سیستم­های ولتاژ پایین یا متوسط شکل می­گیرد، در واقع یک شبکه­ی میکروگرید با ترکیبی از انرژی­های تجدیدپذیر همراه با سوخت­های فسیلی به تولید توان در سطح ولتاژ توزیع می­پردازد. حضور میکروگریدها در شبکه­های توزیع، مزایای بسیاری را برای مشتركین فراهم می­نمایند. میکروگریدها قابلیت فراهم نمودن كیفیت توان مطابق با نیازهای مشتركین را دارا می­باشند، همچنین تاثیرات مثبت میکروگریدها بر بازار برق و صرفه­جویی اقتصادی و از سوی دیگر تاثیر آن بر کاهش آلاینده­های هوا باعث توجه بسیاری از پژوهشگران و کارشناسان بر موضوع میکروگریدها شده است، در چنین شرایطی واضح هست که داشتن یک استراتژی بهینه برای مکان واحدهای تولید پراکنده در میکروگرید حائز اهمیت است و عدم توجه به آن باعث هدر رفتن وقت و منابع مالی زیاد می­شود.

برای ساخت میکروگریدها می­توان از تکنولوژی های:پیل سوختی، میکروتوربین­ها، انرژی زمین گرمایی، بیوماس، سیستم­های مبدل انرژی باد، سیستم­های فتوولتاییک و. . . بهره برد که در این راستا استفاده از سیستم­های فتوولتاییک به دلیل انرژی نامحدود خورشید رواج بیشتری یافته است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:مکان یابی بهینه واحدهای تولید پراکنده در میکروگرید با در نظر گرفتن توان اکتیو و راکتیو

Close Menu