تشخیص تومورهای سرطانی در بافت های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو:پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

تکه هایی از این پایان نامه :

مقدمه

تخمین مکان، تعداد و شکل اهداف پنهان شده با استفاده از سنجش الکترومغناطیس، یک مسأله­ی پراکندگی معکوس با کاربردهای زیادی است از جمله، تست­های غیر مخرّب، کاوش­های زیر سطحی و تصویربرداری پشت دیوار. حل این مسأله دشوار است زیرا اغلب محیط­ پیچیده و ناشناخته است. برای مثال در تصویربرداری از پشت دیوار، اهداف در درون یک ساختمان با طرح­ها و مواد مختلف قرار دارند.

در تصویربرداری از پشت دیوار ملزم به استفاده از امواج الکترومغناطیس در باند S به دلیل نفوذ در دیوار می­باشیم. محیط با استفاده از آرایه­ایی از آنتن­ها روشن می­شود، و از طریق داده­های دریافت شده توسط آنتن­ها قابل بازسازی هستند. تصویربرداری از پشت دیوار (TWI)[1] به دلیل توانایی دیدن پشت دیوار، توجه زیادی در حوزه­های مختلف نظامی و غیر نظامی پیدا کرده است. به عنوان مثال، این تکنولوژی برای نظارت و تشخیص انسان و اشیا در محیط­های شهری، و برای انجام عملیات جست و جو و نجات در شرایط نظامی به کار گرفته می­شود.

برای تصویربرداری از پشت دیوار، نه تنها نیاز است بدانیم هدف در پشت دیوار قرار دارد بلکه نیاز به دانستن مکان هدف نیز می­باشیم. چندین الگوریتم مؤثر برای حل این مسأله ارائه شده است ] 49-47[. ما در این فصل، به تصویربرداری از پشت دیوار با تکیه بر تکنیک معکوس زمانی می­پردازیم. به طور خاص، روش­های DORT و TR-MUSIC برای تشخیص، مکان­یابی و ردیابی هدف در پشت دیوار استفاده می­کنیم.

[1] Through The Wall Imaging

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

بستن منو