دانلود پایان نامه ارشد:طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

تکه هایی از این پایان نامه :

1-1- مروری بر کارهای انجام شده

چندین منبع مناسب برای تئوری حاکم بر رادارهای دهانه ترکیبی وجود دارد [8-2]. در این مراجع رادارهای دهانه ترکیبی تک‌پایه[1] و در برخی دو پایه[2] مرسوم که عموما بصورت پالسی هستند شرح داده شده اند. در بیشتر این مراجع طراحی و ملزومات مربوط به رادارهای فضاپایه[3] و یا ارتفاع بالا مورد توجه قرار گرفته است. در برخی کارهای دانشگاه بیرگام یانگ[4]  مانند [9] رادارهای پالسی کوچک و حتی موج پیوسته[5] کم توان [10] مورد تحقیق و ساخت قرار گرفته‌است.

در حالت پالسی ایزولاسیون[6] خوبی بین فرستنده و گیرنده می‌توان ایجاد کرد. در این حالت فرستنده و گیرنده دارای آنتنی واحد خواهند بود. علی‌رغم این مزیت‌ها ایجاد پالسی باریک با توانی بالا، به سخت‌افزاری پیچیده نیاز دارد. از طرفی ایجاد سیگنال موج پیوسته به پیک توان کمتری احتیاج دارد و پیچیده‌گی سخت‌افزاری کمتری دارد[12-11]. از این رو ترکیب رادار‌های دهانه ترکیبی و تکنیک موج پیوسته می‌تواند مفید و در کاهش هزینه، وزن و توان ارسالی و افزایش حد تفکیک‌پذیری موثر باشد. با این ویژگی‌ها این رادارها برای استفاده در پهپاد[7]ها مناسب خواهند بود. در [10]، [11] و[13] تا [16]، هایی برای همین منظور طراحی شده است. غالب طراحی‌های انجام شده بر اساس تکنیک FMCW استوار است.

در رادارهای هوابرد با انحراف سنسور از مسیر اصلی خود، کیفیت تصویر استخراج شده بسیار پایین می‌آید. برای محاسبه‌ی میزان انحراف از مسیر، پارامترهای پروازی با استفاده از GPS[8] و INS[9] بدست می‌آید [12]،[17]. استفاده از این اطلاعات اندازه‌گیری شده می‌تواند در بهبود کیفیت تصاویر کمک کند.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

بستن منو