دانلود پایان نامه ارشد درباره روش های تحليل آنتن ميکرو استريپ

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : تحلیل،شبیه سازی و ساخت آنتن میکرواستریپ بهینه شده با رولایه متامتریال و استفاده از الگوریتم بهینه سازی تجمع ذرات

تکه هایی از این پایان نامه :

مقدمه

 

توابعی که جهت بهینه سازی مسائل مهندسی در نظر گرفته می شود، اغلب بسیار پیچیده، چند بعدی هستند. همچنین امکان دارد که به صورت پیوسته و گسسته تعریف شوند. روش های تحلیلی در حل این مسائل، بسیار وقت گیر و پیچیده هستند. به همین علت، باید از الگوریتم هوشمند که پاسخ هایی متناسب با تابع مورد نظر ارائه می دهند، استفاده شود.

یکی از این الگوریتم های هوشمند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، الگوریتم بهینه سازی تجمع ذرات است. این الگوریتم در سال 1995، توسطKennedy  و Eberhart ارائه شد که از رفتار پرندگان الهام می گرفت. (Kennedy et al., 1995) اساس این روش این است که یک گروه از زنبور عسل را در نظر می گیرند که هدف آن ها یافتن بهترین مکان با بیشترین تعداد گل است. در این روش زنبورهای عسل ، آگاهی از مکانی که جستجو در آن انجام می شود، ندارند. با این فرض جستجو با سرعت تصادفی آغاز می شود. هر زنبور عسل مکانی را که بیشترین تعداد گل را دارد به خاطر می سپارد و از مکان هایی که سایر اعضا گروه یافته اند نیز آکاهی می یابند. بر اساس بهترین مکانی که هر عضو یافته است و بهترین مکانی که کل گروه به آن دست یافته است، سرعت هر عضو تعیین می شود. همچنین یکی از مزایای این روش این است که هر عضو می تواند به سمت مکانی حرکت نماید که جستجویی در آن جهت توسط سایر اعضا گروه انجام نگرفته است.

به عنوان مثال آن ها به طور مداوم در خلاف جهت محلی که بیشترین تعداد گل را دارد، حرکت می نمایند و در جهت دست یابی به بهترین مکان تلاش می نمایند و هنگامی که در سایر نقاط جستجوی بهترین مکان با شکست مواجه شود، همه اعضا به سمت بهترین مکان حرکت می نمایند و در آن نقطه تجمع می کنند. (Robinson et al., 2004)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تحلیل،شبیه سازی و ساخت آنتن میکرواستریپ بهینه شده با رولایه متامتریال و استفاده از الگوریتم بهینه سازی تجمع ذرات

بستن منو