دانلود پایان نامه ارشد رشته برق بررسی تداخل در کانال مرجع رادار پسیو

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :حذف تداخل در کانال مرجع رادار پسیو مبتنی بر سیگنال پخش تلویزیون دیجیتال توسط فرستنده­های زمینی با رویکرد بازتولید

تکه هایی از این پایان نامه :

4-1-2- گیرنده­ی پیشنهادی

در ابتدا سیگنال دریافتی به وسیله­ی مبدل آنالوگ به دیجیتال ((ADC و بخش RF پردازش می­شود و به بلوک سنکرون سازی فرکانسی و زمانی داده می­شود که منجر به زمان سنجی بهینه، و جبران آفست فرکانس حامل می­شود. سپس پیشوند چرخشی حذف شده و سیگنال از حالت سریال به موازی (S/P) تبدیل می­شود و با استفاده از تبدیل فوریه­ی سریع (FFT) به حوزه­ی فرکانس منتقل می­شود. سپس تخمین کانال و همسان­سازی فرکانسی انجام می­شود، و سمبل­های ارسالی با استفاده از یک تصمیم­گیر، آشکارسازی می­شوند.

در فرستنده ابتدا سیگنال DVB_T ارسال شده، این سیگنال، سیگنال IFFT گرفته­شده می­باشد. تعداد سمبل­های به کار رفته در این گزارش 268 سمبل و تعداد زیرحامل­ها در هر سمبل 2048 زیرحامل می­باشد، که از این 2048 زیرحامل 1705 زیرحامل فعال می­باشند. Cp یا همان پیشوند چرخشی 8/1 طول هر سمبل در نظر گرفته می­شود، که در این حال 2304 زیرحامل خواهیم داشت.

ابتدا به عنوان مثال کانال channel که به صورت کانولوشن می­باشد، را در نظر می­گیریم.

channel=[1 0.5 0.1 0.01 0.3 0.01 .2 .01 0 0.1 0 0.1 0 0 0.1 0.2 0.3 0 0 0.3 0 0 0.3 0.3 0 0 0 0 0.1]

این کانال حاوی چندین ضرایب می­باشد که به عنوان چندمسیرگی شناخته می­شوند. سپس کانال واقعی و متحرک با زمان را نیز بررسی خواهیم کرد. ابتدا فرض می­کنیم  نمونه­های سیگنال ارسالی فرستنده­ی dvb_t می­باشد، همچنین در گیرنده­ای که دارای آفست فرکانسی است سیگنال  را دریافت می­نماییم که نمونه­های سیگنال دریافت شده­ی  از رابطه­ی زیر تبعیت می­کند:

(4-1)

(4-2)

که  آفست فرکانسی،  قسمت صحیح آفست فرکانسی،  قسمت اعشار آفست فرکانسی می­باشد. همانطور که می­دانیم نویز را نیز در ابتدای گیرنده اضافه می­کنیم.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: حذف تداخل در کانال مرجع رادار پسیو مبتنی بر سیگنال پخش تلویزیون دیجیتال توسط فرستنده­های زمینی با رویکرد بازتولید

بستن منو