دانلود پایان نامه ارشد رشته برق بررسی شبکه‌های مش بی‌سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  • چند مثال موردی از شبکه‌های WMN
  • MIT Roofnet : یک شبکه آزمایشی و تجربی چند گامی 11b است که از 50 گره تشکیل شده و در ساختمان‌های گروهی از داوطلبان در کمبریج واقع شده است. گره‌های این شبکه خارج از محفظه کامپیوترهای رومیزی قرار دارند که به آنتن‌های8 dBi و همه-جهته مجهز شده‌اند و در خارج ساختمان نصب گردیده‌اند[33].

کارت‌های شبکه نوع اصلاح شده‌ای از مود استاندارد Ad-Hoc است [33و34].

شکل  ‏2‑19- موقعیت گره‌‌‌های بکار رفته

  • لایه اتصال مش مایکروسافت (MCL) : این درایور قابل بارگذاری در محیط ویندوز، توسط آزمایشگاه تحقیقات مایکروسافت توسعه یافته است که یک سازمان‌دهنده (آداپتور) مجازی شبکه را ایجاد می‎کند و می‌تواند یک شبکه Ad-Hoc بین کامپیوترهای دارای ویندوز تشکیل دهد. سیستم مسیریابی بر اساس پروتکل DSR (مسیریابی پویا منبع) پایه‌ریزی شده که برای پشتیبانی و تضمین کیفیت معیار‌های لینک گسترش یافته است. این سیستم در ساختمان های اداری و یک مجتمع آپارتمانی محلی مستقر شده است.
  • UCSB MeshNet : این یک بستر شبکه 25 گره‌ای و تجربی مستقر در محوطه کالج دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا است. هر کدام از گره‌های مش از دو روتر بی‌سیم Linksys WRT54G تشکیل شده که به یکدیگر متصل شده‌اند. یکی از آنها برای به اجرا در آوردن پروتکل مسیریابی AODV[1] و دیگری برای مدیریت خارج از باند استفاده شده است. گره دروازه یک کامپیوتر رومیزی کوچک است که روی آن لینوکس اجرا می شود.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

بستن منو