دانلود پایان نامه با موضوع زمان‌بندی متمرکز در شبکه‌های مش بی‌سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

1-1   مدیریت شبکه[1]

توابع مدیریتی زیادی برای عملکرد مناسب WMNها لازم است. از جمله این توابع می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد [22و23]:

  • مدیریت تحرک[2]: یک مدیریت توزیع شده برای تحرک در WMN‌ها لازم است. البته وجود زیرساخت بی‌سیم باعث می‌شود که این الگوریتم‌ها از الگوریتم‌های مشابه برای شبکه‌های Ad-hoc ساده تر باشند. باتوجه به این که مبحث تحرک به تمام لایه‌ها مربوط است، توسعه یک مدیریت تحرک چندلایه ای یک موضوع جالب برای تحقیق به نظر می‌رسد. سرویس مکان یک مشخصه مهم است که WMN‌ها به دنبال آن هستند. وجود اطلاعات مکان می‌تواند عملکرد لایه‌های دسترسی و مسیریابی را بهتر کند. همچنین وجود این اطلاعات می‌تواند به ارائه سرویس‌هایی که به مکان بستگی دارد، کمک کند.
  • مدیریت توان: اهداف مدیریت توان باتوجه به نوع گره‌ها متفاوت است. مسیریاب‌های مش محدودیت مصرف توان ندارند، بلکه هدف از مدیریت توان در آن‌ها حفظ اتصال شبکه، کاهش تداخل و افزایش استفاده مجدد مکانی[3] از طیف فرکانس است. کاربران مش محدودیت توان دارند و هدف از کنترل توان در آن‌ها، حفظ اتصال به همراه کاهش مصرف توان است.
  • نظارت شبکه[4]: آمار موجود در مرکز مدیریت اطلاعات، باید به یک یا چندین سرویس دهنده برای نظارت بر عملکرد شبکه به طور پیوسته ارسال شوند. الگوریتم‌های پردازش داده در این سرویس دهنده‌ها داده‌های آماری را آنالیز می‌کنند تا اشکالات شبکه را کشف کنند. علاوه بر این، سرویس دهنده‌ها می‌توانند با این داده‌های آماری ساختار شبکه را نیز نظارت کنند. در زمینه نظارت شبکه می‌توان ارائه الگوریتم‌های بهینه برای انتقال داده‌های نظارت شبکه بر روی WMNها و هم چنین الگوریتم‌های آنالیز داده جدید برای تشخیص سریع خرابی‌های شبکه را از موارد باز برای تحقیق دانست.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

بستن منو