دانلود پایان نامه برق با موضوع محیط تصادفی پیوسته

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

تکه هایی از این پایان نامه :

  • تکنیک رادار UWB

این روش به دنبال بازسازی پروفیل دی­الکتریک کامل نیست، بلکه به دنبال آشکارسازی محل جسم هدف از سیگنال­های پراکنده شده می­باشد. البته تصویربرداری با رادارهای UWB معمولی به علت محدودیت ساختار آنتن­ها رزولوشن مطلوبی نخواهد داشت. این محدودیت را می­توان با تکنیک معکوس زمانی (TR)[1] که وضوح بهتری دارد مرتفع کرد، که به عنوان یکی از روش­های مطلوب در این گروه از تصویربرداری پیشنهاد می­گردد.

سیستم­های سنجش از راه دور[2] فعال و غیر فعال در ماکروویو قابلیت­های منحصر به فردی برای تشخیص اشیا و افراد پنهان شده ارائه می­کنند. از آنجایی که ماکروویو نفوذپذیری بهتری در مواد دارد، سنجش از راه دور با استفاده از این فرکانس­ها بیشتر مورد مورد توجه و علاقه می­باشد.

شکل1-1 هندسه­ی MWT ]7[

در حال حاضر چالش­هایی برای بهره­برداری کامل از امواج ماکروویو در سیستم­های سنجش از راه دور وجود دارد، مانند افزایش میرایی در داخل مواد با تلفات زیاد. علاوه بر این، در سنجش از راه دور، اغلب محیط­های مداخله­گر[3] نامنظم­اند، یعنی ممکن است دارای خواص سازنده پیچیده یا شامل کلاتر[4] باشند، که در این صورت اطلاعات دقیق در خواص یا مکان در دسترس قرار نمی­گیرد. در نتیجه، سیگنال­های دریافتی از هدف توسط کلاترها و پراکندگی چندگانه[5] تضعیف و تحریف می­شوند، که موجب ردیابی[6] نامنظم شده و استخراج اطلاعات برای مقاصد تصویربرداری را دچار مشکل می­کند. یکی از تکنیک­های جدید، روش معکوس زمانی است که توسط Fink معرفی شده ]8[، و از مؤلفه­های پراکندگی چندگانه برای رسیدن به وضوح بالا در تشخیص و تصویربرداری استفاده می­کند. تکنیک TR شامل ارسال فیزیکی مجدد سیگنال­های بدست آمده توسط مجموعه­ای از فرستنده و گیرنده در یک مد زمان معکوس می­باشد. سیگنال­های معکوس شده­ی زمانی به همان محیط فرستاده می­شوند، در نتیجه انرژی در اطراف محل منبع متمرکز می­شود.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

بستن منو