دانلود پایان نامه رشته برق چگونگی کنترل پاسخ فرکانسی سطوح انتخابگر فرکانس

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی و بهینه سازی فیلتر میان نگذر دوبانده مایکروویو با سطوح انتخابگر فرکانس

تکه هایی از این پایان نامه :

  نتیجه ­گیری

 

سطوح انتخابگر فرکانس ساختارهای مسطح متناوبی هستند که شبیه فیلترهای الکترومغناطیسی عمل می­کنند. پاسخ فرکانسی این فیلترها علاوه بر فرکانس به زاویه تابش و قطبش موج تابشی وابسته است. بنابراین باید با اعمال فاکتورهای مهم طراحی این ساختارها، که در فصل 2 این پروژه به آنها پرداخته شد، فیلتر را به گونه­ای طراحی کرد که پاسخ فرکانسی آن نسبت به تغییرات زاویه تابش و قطبش پایدار باشد.

سطوح انتخابگر فرکانس در بازه­های متفاوت فرکانسی، کاربردهای زیادی دارند. در بسیاری از این کاربردها، نیاز به طراحی فیلترهای چندبانده احساس می­شود. در این پروژه فیلترهای دوبانده میان­نگذر مایکروویو بررسی شده است.

در سال­های اخیر، در جهت طراحی و ساخت فیلترهای چند­بانده از روش­های مختلفی برای ایجاد چند فرکانس تشدید در پاسخ فرکانسی ساختار استفاده شده است كه نمونه­هايي از اين روش­ها در اين پروژه بررسي شد. در اين روش­ها براي ايجاد چند فركانس تشديد در پاسخ فركانسي فيلتر از عناصري با شكل­ها و ابعاد مختلف يا از چندين لايه از سطوح انتخابگر فركانس استفاده شده است. در همه اين روش­ها سعي شده 1- در فركانس تشديد مورد نظر تلفات تعبیه[1] در باند انعكاسي بسيار كمتر از dB  20- و در باند گذر نزديك به 0 dB باشد، 2- از ساختاري با حجم كم استفاده شود، 3- از روش­هاي آناليز ساده­تر همراه با كمترين زمان شبيه­سازي استفاده شود و 4- ساختار طراحي شده از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

[1] Insertion loss

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی و بهینه سازی فیلتر میان نگذر دوبانده مایکروویو با سطوح انتخابگر فرکانس

بستن منو