دانلود پایان نامه رشته برق کیفیت سرویس و کلاس‌های سرویس در LTE

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

تکه هایی از این پایان نامه :

الگوریتم EXP/PF[1]

الگوریتم  برای ضمانت کاربردهای چند رسانه‌ای شامل سرویس‌های بلادرنگ و غیر بلادرنگ طراحی شده است. هدف از طراحی این الگوریتم این است که اولویت کاربران بلادرنگ را نسبت به کاربران غیر بلادرنگ افزایش دهد. در الگوریتم /  برای سرویس‌های بلادرنگ زمانی که مدت زمان انتظار بسته در صف به حداکثر زمان قابل تحملشان نزدیک باشد یا به بیان دیگر فرصت کمتری برای ارسال داشته باشند که اگر ارسال نشوند از بین خواهند رفت، اولویت بیشتری نسبت به کاربران غیر بلادرنگ دارند. در این بین و با توجه به معیار مربوط به این الگوریتم اگر تاخیر بسته­ها برای همه­ی کاربران تفاوت چندانی نداشته باشد، عبارت نمایی موجود در رابطه­ی 3-16 به 1نزدیک می­شود و قانون  مانند  قانون عدالت نسبی عمل می­کند و اگر یکی از کاربران  دارای تاخیر خیلی زیاد شود، کاربر اولویت پیدا می­کند و این­­چنین است که کاربر با تاخیر بیشتر بسته­ی سرصفش اولویت پیدا می­کند. معیار  برای هر کاربر بلادرنگ و غیر بلادرنگ با استفاده از معادلات زیر محاسبه می­شود]27[:

(3-16)

و

(3-17)

(3-18)

در رابطه­ی فوق  متوسط تعداد بسته­های بلادرنگ منتظر در بافر مربوط به کاربر در ایستگاه مبنا در ابتدای بازه­ی زمانی ارسال ام بوده و  و  نیز مقادیر ثابت هستند.  بیشترین تاخیر بسته همه­ی سرویس­های بلادرنگ است به بیان دیگر برای یافتن این مقدار تاخیر بسته­ی سر صف تمامی صف­های دارای بسته­ی منتظر برای ارسال در نظر گرفته می­شود و سپس در بین آن­ها بیشترین مقدار انتخاب می­شود.  نیز بیشینه محدودیت تاخیر کاربران سرویس بلادرنگ مطابق با ترافیک­شان بوده و  تعداد جریان­های بلادرنگ فعال در جهت فروسو است.  همچنین RT بیانگر بلادرنگ بودن کاربر iام و NRT بیانگر غیربلادرنگ بودن کاربر iام است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

بستن منو