ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک -پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک

تکه هایی از این پایان نامه :

     روش  CAM Shift

این روش که نام آن برگرفته از عبارت Continuous Adaptive Mean Shift می باشد، دارای شباهت های بسیاری به روش Mean Shift می باشد. با این تفاوت که همان گونه که از نام آن نیز بر می آید دارای پارامترهای وفقی[1] است. همچنین به جای آن که به مانند روش Mean Shift در فضای RGB برقرار باشد، از فضا HSV استفاده می کند که فراوانی رنگی یک بعدی را در اختیار قرار می دهد ]6[.

این الگوریتم دارای فرآیندی کاملا مشابه با الگوریتم Mean Shift می باشد. شاید عمده ترین تفاوت این دو روش در نحوه محاسبه مکان ناحیه هدف است. در الگوریتم Mean Shift این کار توسط محاسبه مرکز جرم انجام می گرفت. این در حالی ست که در این الگوریتم ممان[2] های مراتب مختلف نقش تعیین کننده ای در محاسبه موقعیت این ناحیه دارند. برای محاسبه ممان ها از رابطه زیر می توان استفاده کرد :

 

در رابطه بالا I(x,y) نشان دهنده شدت رنگ مربوط به نقطه ای در مختصات (x,y) از عکس در فضای HSV می باشد. به علاوه x و y نیز به ترتیب نشان دهنده طول و عرض نقاط می باشند. به این ترتیب مرکز ناحیه هدف را می توان مطابق روابط زیر تعریف کرد ]7، 8[ :

 

با توجه به این نکته که اندازه ناحیه هدف در این الگوریتم به صورت وفقی تغییر می کند، این روش توانایی ردیابی در شرایطی که هدف تغییر اندازه دارد را نیز دارا می باشد. همچنین برخلاف روش Mean Shift که از مستطیل برای نمایش ناحیه هدف استفاده می کند، معمولا در این روش به علت استفاده از ممان های مراتب بالاتر که به نوعی نشان دهنده نحوه پراکندگی داده ها نیز می باشند، از بیضی برای مشخص کردن ناحیه هدف بهره می برد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک

بستن منو