ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک :دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک

تکه هایی از این پایان نامه :

   نحوه حل مساله

با توجه به این که پیش تر به توضیح چالش های پیش رو پرداختیم، در این قسمت سعی بر آن است که بتوانیم با انتخاب روش های مناسب در جهت حل مشکلات مذکور اقدام نماییم. ذکر این نکته الزامی ست که تاکنون روش کامل و جامعی به طور خاص برای ردیابی در شرایط دوربین متحرک ارائه نشده است. در این پایان نامه ضمن ارائه دو روش ردیابی کاملا متفاوت، سعی بر آن شده که بتوانیم تا حد امکان مشکلات ذکر شده را بر طرف نماییم.

روش اول عمدتا بر اساس الگوریتم های تطبیق بلوکی[1] شکل گرفته است. در این روش فرض بر آن شده که تمام پیکسل های هر بلوک دارای حرکت یکسان هستند. در نتیجه در ابتدا به وسیله الگوریتم های تطبیق بلوکی جبران سازی حرکتی[2] دوربین صورت می پذیرد. در مرحله بعد نوع حرکت تمام بلوک های تصویر شناسایی خواهد شد. در نتیجه پس زمینه و همچنین نواحی که به عنوان کاندید برای اهداف هستند، مشخص خواهند شد. سپس با استفاده از تصویر به دست آمده از الگوریتم های قطعه بندی[3]، اهداف متحرک تصویر به طور دقیق و واضحی به دست می آیند. توضیحاتی که تا این جا ارائه شده مربوط به مرحله آشکارسازی اهداف بوده است. پس از آشکارسازی، با اعمال فیلتر های خانواده بیز می توان مرحله ردیابی را نیز با موفقیت انجام داد.

روش دوم بر پایه یک الگوریتم بسیار پرکاربرد پردازش تصویر می باشد. این الگوریتم عموما در مسائل شناسایی اشیا[4]، رباتیک و سه بعدی سازی[5] تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد. در این پایان نامه با کاربرد متفاوتی از این الگوریتم روبرو هستیم. استفاده از این روش در ردیابی اهداف متحرک دلیلی دیگر بر جامعیت این الگوریتم می باشد. مراحل این الگوریتم به این صورت است که در ابتدا به وسیله این روش نقاط مورد علاقه[6] موجود در تصویر تعیین می شوند. سپس در ادامه مراحل، به ردیابی این نقاط خواهیم پرداخت. خواص منحصر به فرد این الگوریتم باعث ایجاد روش بسیار مناسبی جهت ردیابی در شرایط دوربین متحرک شده است. روشی با مزایای ویژه ای که آن را از سایر روش هایی که قابل به کارگیری در این شرایط هستند، متمایز می کند.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:ردیابی اشیاء متحرک چندگانه در تصاویر دوربین متحرک

بستن منو