پایان نامه ارشد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  • شبکه‌های مش بی‌سیم به عنوان شبکه‌ی زیر ساخت[1]

ساختار این شبکه‌ها در شکل (2-8) نمایش داده شده است؛ نقطه چین‌ها و خط‌های پر به ترتیب اتصالات بی‌سیم و سیمی را نشان می‌دهند. این نوع WMN‌ها شامل زیر ساختی از نقاط مش برای اتصال کاربران‌ بوده و می‌توانند بر مبنای فناوری‌ها مختلفی از جمله Wi-Fi ،WiMAX، LTE_Advanced ساخته شوند.

نقاط دسترسی، شبکه‌ی مشی متشکل از اتصالات “خود ترمیم[2]” و”خود شکل[3]” را در بین خود ایجاد نمایند و می‌توانند به اینترنت نیز متصل شوند. این ساختار امکان مجتمع سازی شبکه های مش را با شبکه‌های بی‌سیم موجود، ایجاد می‌نماید.کاربران معمولی با واسط اترنت وکاربران با فناوری رادیوی مشابه MP، به طور مستقیم به نقاط مش متصل می‌شود. اگر فناوری‌های رادیویی متفاوتی استفاده شده باشد، کاربران باید از طریق ایستگاه‌های مبنایی که اتصالات اینترنت دارند به نقاط مش وصل شوند[2].

ساختار شبکه‌های بی‌سیم مش زیرساخت، پرکاربردترین نوع مش‌ها است. برای مثال، شبکه‌های متشکل از همسایه‌ها در یک ناحیه، و یا اجتماعات کوچک با استفاده از این ساختار شکل می‌گیرند. نقاط دسترسی بر روی سقف خانه‌ها  در یک همسایگی قرار گرفته و هر کدام به عنوان یک نقطه اتصال برای کاربران و در خیابان عمل می‌کند. معمولا دو نوع رادیو در مسیریاب‌ها استفاده می‌شود؛ یکی برای مخابرات زیر ساخت و یکی برای مخابرات کاربران. مخابرات زیر ساخت را می‌توان با استفاده از فناوری‌های مخابره‌ی با برد زیاد و با استفاده از آنتن‌های جهت دار برقرار کرد[22].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

بستن منو