پایان نامه ارشد در مورد برنامه مشارکت واحدها و بازار همزمان انرژی و رزرو با در نظر گرفتن محدوديت‏هاي امنيتي

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : مشارکت واحدها با در نظر گرفتن قیود امنیتی در حضور مزرعه بادی

تکه هایی از این پایان نامه :

ایجاد و کاهش سناریوی بار

بهره­برداران سیستم قدرت میزان بار را برای بازه­های زمانی مختلف پیش بینی می­کنند. برای تخمین بار، برنامه­ریز با استفاده از اطلاعاتی در مورد روزهایی با مشابهت وضعیت آب و هوایی و سایر مواردی که در بخش4-1 بیان شد میزان بار را پیش بینی می­کند. نتیجه پیش­بینی به عنوان ورودی برنامه مشارکت واحدها و پخش­بار بهینه سیستم در نظر گرفته می­شود.

به دست آوردن اطلاعات تاریخی کافی به منظور تعیین دقیق توزیعی که عدم قطعیت در تخمین بار را نشان دهد بسیار دشوار است. با این وجود می­توان برای مدل­کردن عدم قطعیت از توزیع نرمال در تخمین بار استفاده کرد به طوری­ که میانگین توزیع نرمال، میزان بار پیش­بینی شده را نشان می­دهد و انحراف از معیار برابر درصدی از میانگین بار است (میزان تغییرات بار پیش­بینی شده نسبت به تغییرات باد کمتر است و حداکثر 2% مقدار پیش­بینی شده در نظر گرفته می­شود).

در این قسمت همچون فصل3 از روش مونت­کارلو جهت تولید 4027 سناریو برای بار استفاده شده­است. سپس به کمک نرم­افزار GAMS و برنامه Scenred، تعداد سناریوها با در نظر گرفتن میزان اختلاف بین سناریوهای تولیدی با سناریوهای کاهش یافته شده تا میزان 63 عدد کاهش یافته­اند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: مشارکت واحدها با در نظر گرفتن قیود امنیتی در حضور مزرعه بادی

بستن منو