پایان نامه ارشد در مورد طراحی سیستمی رادار دهانه ترکیبی

  • دسته‌بندی نشده
دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

تکه هایی از این پایان نامه :

پیشنهادات

عملکرد الگوریتم پیشنهادی به نحوه‌ی انتخاب و تخمین مسیر با پاره‌خط‌ها وابسته است. برای مسیرهای غیر همگن با انتخاب هوشمندانه، می‌توان از تعداد پاره‌خط‌ها کاست. برای این الگوریتم در تخمین مسیر می‌توان معیاری مانند حداقل کردن واریانس تخمین را در نظر گرفت تا انتخاب‌های بهینه‌ای برای تخمین صورت گیرد.

همچنین موضوعات زیر را برای پژوهش می‌توان پیشنهاد داد

-بررسی عملکرد و تاثیر انواع جمرها بر عملکرد الگوریتم‌های مختلف بکارگرفته شده در رادار دهانه ترکیبی. با توجه به پیشرفت‌های اخیر، بی شک در منازعات کنونی جنگ و دفاع الکترونیک از اهمیت زیادی برخوردار بوده و تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته و یا در حال انجام است. این زمینه را نیز می‌توان در حوزه عملکرد  رادار دهانه ترکیبی وارد کرد و نقش و تاثیر انواع جمر را بر عملکرد آن مورد مطاله قرار داد، چرا که از این نوع رادار در حیطه‌ی نظامی استفاده‌های زیادی می‌شود و با آگاهی از عملکرد این رادار تحت شرایط جنگ الکترونیک بر عملکرد رادار می‌توان افزود.

-استفاده از رادار دهانه ترکیبی برای شناسائی اهداف متحرک زمینی. در مباحث راداری حذف امواج برگشتی از سطح زمین(کلاتر) و جدا کردن سیگنال بازگشتی اهداف متحرک از سیگنال کلاتر، جزء چالش های اصلی محسوب می‌شود. برای رادار دهانه ترکیبی سیگنال بازگشتی از زمین نیز بعنوان سیگنال مطلوب بوده چرا که این رادار قابلیت تصویر برداری از عوارض زمین را نیز دارد و علاوه بر آن با پردازش‌های سیگنال انجام شده می‌توان اهداف متحرک را نیز در سطح زمین مشخص کرد. امروزه در این زمینه تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی و شبیه سازی گیرنده‌ی رادار دهانه ترکیبی برای پهپاد

بستن منو