پایان نامه ارشد رشته برق بخش بندی بطن چپ و راست

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : ارائه یک روش برای بخش­بندی بطن راست و چپ از تصاویر MRI قلبی

تکه هایی از این پایان نامه :

ویژگی­های الگوریتم از نظر تئوری

اگر چه روش جدیدی برای تقطیع تصویر ارائه شد لازم است که رفتار الگوریتم هم از لحاظ تئوری و هم عملی بررسی شود. در این بخش ویژگی الگوریتم را از نظر تئوری با بررسی رفتار مورد انتظار الگوریتم در حضور نویز بررسی می­شود. بویژه نشان می­دهیم که هر قطعه متصل است و الگوریتم به نویز مقاوم است. در ادامه روش­های معادلی برای یافتن چگونگی انتساب برچسب به نقاط توسط پیمایشگر تصادفی با در دست داشتن گراف وزن­دار را بررسی می کنیم:

  • اگر پیمایشگر تصادفی بعد از ترک پیکسل اولیه به احتمال زیاد اولین بار به پیکسلی می­رسد که برچسب s دارد، برچسب پیکسل را s قرار بده.
  • اگر به جای نقاط از منابع ولتاژ واحد استفاده شد به پیکسل برچسبی را انتساب بده که نقطه متناظرش که در حال حاضر وضعیت روشن دارد بیشترین پتانسیل الکتریکی را تولید کند.
  • به پیکسل برچسبی را انتساب بده که نقطه متناظرش بیشترین جریان الکتریکی (یا کمترین مقاومت کارا) را دارد.

در بخش قبل ما تصویر را تا حدی بخش­بندی نموده و نقاط برچسب دار را به صورت اتوماتیک تعیین نمودیم همانطور که در تصویر دیده می­شود بخش­بندی بطن راست به علت نازک بودن دیواره آن دقت از بالایی برخوردار نیست حال با اعمال روش پیمایشگر تصادفی بهبود داده شده در این قسمت بخش­بندی نهایی را انجام می­دهیم همانطور که در شکل دیده می­شود بخش­بندی بطن راست و چپ انجام شده است و مشاهده می­شود بخش­بندی در قسمت بطن راست خیلی دقیق­تر می­باشد..

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: ارائه یک روش برای بخش­بندی بطن راست و چپ از تصاویر MRI قلبی

بستن منو