پایان نامه ارشد رشته برق شبکه‌های مش بی‌سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  • لایه کاربرد

سرویس‌هایی که توسط WMN باید پشتیبانی شوند را می‌توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد [22]:

  • دسترسی به اینترنت: درحال حاضر معمول ترین روش‌های دسترسی به اینترنت از طریق مودم، ADSL و یا نقاط دسترسی[1] (Ap) 11 هستند. ولی WMNدر این مقوله به دلیل ویژگی‌های سرعت بالا، قیمت کم تر و نصب آسان تر برتری خواهند داشت.
  • نگهداری و اشتراک داده‌های توزیع شده: دراین کاربرد دسترسی به اینترنت مطرح نیست، بلکه کاربرها از طریق WMN با هم ارتباط برقرار می‌کنند. مثلا فایل‌های خود را در کامپیوتر افراد دیگر ذخیره می‌کنند و یا فایلی را از کاربرهای مختلف در کامپیوتر خود ذخیره می‌کنند. حتی ممکن است کاربرها بخواهند باهم از طریق تلفن تصویری صحبت کنند و غیره.
  • تبادل اطلاعات بین چند شبکه بی‌سیم: ممکن است یک تلفن همراه سلولی بخواهد با یک تلفن همراه Wi-Fi از طریق WMN تماس برقرار کند و یا یک کاربر WMN بخواهد وضعیت حسگرها را در یک شبکه بی‌سیم بررسی کند.

به طور کلی می‌توان زمینه‌های تحقیقاتی زیر را در لایه کاربرد برای WMNها ذکر کرد:

  • توسعه پروتکل‌های لایه انتقال موجود: در شبکه‌های بی‌سیم پروتکل‌های لایه پایین نمی‌توانند حامی‌خوبی برای لایه کاربرد باشند.اهمیت این قضیه در مورد WMNها که شبکه‌های چندگامی‌هستند بیشتر است.
  • ارائه پروتکل‌های جدید لایه انتقال برای اشتراک داده‌های توزیع شده: در حال حاضر پروتکل‌های نفر به نفر زیادی برای اشتراک اطلاعات روی اینترنت در دسترس هستند. ولی به دلیل تفاوت اساسی خصوصیات WMN با اینترنت، این الگوریتم‌ها برای WMNها مناسب نیستند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

بستن منو