پایان نامه برق با موضوع تشخیص تومورهای سرطانی در بافت های بیولوژیک

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

تکه هایی از این پایان نامه :

نتیجه­گیری

آنچه که اصولاً حوزه­ی تصویربرداری ماکروویو را به منظور کاربردهای گوناگون محبوب ساخته است، توانمندی نفوذ امواج الکترومغناطیس در اجسام می­باشد. برای نمونه می­توان گفت رادارهای زمین نفوذی (GPR) قابلیت تشخیص مین­های دفن شده، لوله­ها و مجراهای آسیب دیده در زیر زمین را می­دهند. این امواج می­توانند در داخل سطوح جنگلی، گرد و خاک، مه و دود نفوذ کرده و وسایط نقلیه و اشخاص مخفی شده را شناسایی کنند. در کاربردهای دیگر نفوذ امواج به داخل جنس لباس و ساختارهای غیر هادی توانمندی تشخیص سلاح­های سرد، مواد منفجره پلاستیکی و … را فراهم آورده است. اگرچه امواج X-ray در حال حاضر در شناسایی چنین اهدافی به کار می­آیند، اما خطرات بالقوه­ی آنها علیه سلامتی و نیز انرژی یونیزاسیون تولید شده، آن را برای جست و جوهایی چون مواد منفجره غیر قابل قبول ساخته است.

در هر حال چالش­هایی علیه بهره­برداری کامل از سیستم­های تشخیص ماکروویوی وجود دارد. چالش­هایی چون کاهش عملکرد آنها در شرایط محیطی غیر ساده و نامساعد و افزایش تلفات امواج در محیط­های تلفاتی مطرح می­باشد. علاوه بر این، محیط­های زمینه غالباً غیر منظم بوده بدان معنا که شامل کلاترهای زیادی هستند که موجب اثرات مخرّب بر روی سیگنال­های مطلوب و ایده­آل می­شوند.

با این حال نتایج گزارش شده توسط TR ادعا می­کند که با بهره­گیری از همین کلاترها با سابقه­ی مخرّب ، این بار در جهت مثبت می­تواند عملکرد سیستم مربوطه­ی خود را افزایش دهد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تشخیص تومورهای سرطانی در بافت­های بیولوژیک با استفاده از تصویربرداری ماکروویو

Close Menu