پایان نامه برق با موضوع سرویس های بلادرنگ و غیر بلادرنگ

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

تکه هایی از این پایان نامه :

الگوریتم عدالت نسبی[1]

الگوریتم PF  در شبکه­های با نرخ اطلاعات بالا مورد استفاده قرار می­گیرد. ویژگی مثبت این الگوریتم کمینه بودن نسبت نرخ از دست رفتن بسته نسبت به الگوریتم­های هم گروه آن بوده و ویژگی منفی این الگوریتم زیاد بودن تاخیر انتها به انتهای بسته­ها است. الگوریتم عدالت نسبی به عنوان انتخاب زمان­بندی برای ترافیک­های غیر بلادرنگ ارائه شده است زیرا این ترافیک­ها حساسیتی به تاخیر نداشته و در معیار این الگوریتم نیز اثری از عامل تاخیر بسته­ها وجود ندارد. هدف این الگوریتم بدست­آوردن گذردهی مناسب می­باشد و ویژگی دیگر این الگوریتم برقراری عدالت در بین کاربران می­باشد ولی چون از استراتژی ناآگاه از کیفیت سرویس استفاده است برای سرویس­های بلادرنگ مناسب نمی­باشد. یک کاربر در این الگوریتم بر اساس معادله­ی 3-9 گزینش می­شود]23[:

(9-3)

 

در رابطه­ی 3-9،  نرخ اطلاعات قابل بدست­آوردن مطابق با کیفیت کانال آنی کاربر  در بازه زمانی ارسال، tام و  متوسط نرخ اطلاعات کاربر  روی یک پنجره­ی زمانی می­باشد و  یک متغیر در بازه­ی 0 تا 1 می­باشد. در واقع این مقدار با توجه به پنجره­ی زمانی که مقدار  به روز می­شود، تعیین می­شود. با توجه به اینکه این پنجره زمانی برابر با  است مقدار  باید مقدار یک نباشد زیرا در این صورت پنجره­ی زمانی بیان شده برابر با بی­نهایت می­شود. به­گونه­ای تعیین شود که عدالت بین کاربران برقرار شود.

[1] Proportional Fair(PF)

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

بستن منو