پایان نامه برق با موضوع طراحی و بهینه سازی فیلتر میان نگذر دوبانده مایکروویو با سطوح انتخابگر فرکانس

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی و بهینه سازی فیلتر میان نگذر دوبانده مایکروویو با سطوح انتخابگر فرکانس

تکه هایی از این پایان نامه :

طراحی فیلتر یک بانده مایکروویو

 

 

امروزه جایگاه شبیه­سازی و بکارگیری روش­های عددی در توصیف نزدیک به واقعیت سیستم­های الکترومغناطیسی بر کسی پوشیده نیست. از جمله مزایای چنین نرم افزارهایی را می توان صرفه جویی در وقت، سهولت طراحی، امکان اعمال تغییرات جزئی و مشاهده اثر آنها و بهینه سازی به منظور ساخت آنها دانست.

نرم افزارهایی که برای شبیه­سازی ساختارهای فرکانس بالا استفاده می­شوند، زیادند. از جمله این نرم افزارها می­توان به CST[1] و HFSS[2] اشاره کرد. روشهای عددی­ای که به منظور حل مسئله الکترومغناطیسی در دو نرم­افزار استفاده می­شود، متفاوت است. در نرم افزار HFSS روش عددی جزء محدود[3] برای حل معادلات ماکسول در حوزه فرکانس استفاده شده است ولی در نرم افزار CST از روش انتگرال گیری محدود[4] که امکان ارائه تحلیل هم حوزه زمان و هم حوزه فرکانس را دارا است، استفاده می­شود [21]. بنابراین سرعت شبیه­سازی در نرم­افزار CST نسبت به نرم­افزار HFSS بالاتر است. در این پایان نامه از نرم افزار شبیه­سازی CST استفاده شده است.

در این فصل طراحی دو فیلتر یک بانده میان نگذر در باند فرکانسی مایکروویو با فرکانس­های تشدید GHz 8/5  و GHz 3/4 بررسی خواهد شد. همانطور که در فصل 2 به آن اشاره شد، برای کنترل پاسخ فرکانسی سطوح انتخابگر فرکانس، باید به چهار عامل توجه کرد که در این فصل هر کدام از عامل­ها را جداگانه برای طراحی دو فیلتر میان نگذر بررسی خواهیم کرد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی و بهینه سازی فیلتر میان نگذر دوبانده مایکروویو با سطوح انتخابگر فرکانس

بستن منو