پایان نامه برق درباره همزمان سازی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :حذف تداخل در کانال مرجع رادار پسیو مبتنی بر سیگنال پخش تلویزیون دیجیتال توسط فرستنده­های زمینی با رویکرد بازتولید

تکه هایی از این پایان نامه :

3-6-2- کدینگ و اینترلیوینگ خارجی

کدینگ و اینترلیوینگ خارجی بر روی بسته ورودی اعمال می­شود. ابتدا کدینگ و سپس اینترلیوینگ انجام می­شود. مدولاتورهای COFDM رشته­ی انتقال MPEG-2 را به عنوان سیگنال­های ورودی می­پذیرند. جریان انتقال MPEG-2 قبلا در بسته­های داده با طول ثابت سازمان یافته. طول بسته 188 بایت خواهد بود، که 187 بایت آن­ها حاوی اطلاعات و یک بایت sync است. برای اطمینان از اینکه اطلاعات سیگنال  COFDM به طور یکسان در سرتاسر پهنای باند توزیع شوند بایست از این 187 بایت بسته بندی رشته­ی داده قبل از ارسال تصادفی گردند. این اطمینان وجود دارد از اینکه سیگنال MPEG-2 دارای تمام اطلاعات داده است که به صورت تصادفی در سرتاسر رشته داده توزیع شده است و اطمینان از اینکه در تغییر حالت­ها رشته­های 0 و 1 با طول بلند در کنار یکدیگر قرار نگیرند. این به مقابله با خطاهای پشت سر هم[1] در هنگام انتقال کمک خواهد کرد. برای انجام کدینگ خارجی، کدینگ RS(204,188,t=8)[2] که در واقع نسخه مختصر شده RS(255,239,t=8) می­باشد بر روی تمام بسته­های ارسالی (188 بایتی) اعمال می­شود. این کدینگ بر روی بایت sync نیز باید اعمال شود(چه به صورت 47HEX باشد چه به صورت B8HEX).

توجه: کدینگ RS(204,188,t=8) دارای طول 204 بایت و بعد 188 بایت بوده و دارای قابلیت تصحیح حداکثر 8 بایت خطای رندوم از 204 بایت دریافتی می­باشد.

برای پیاده­سازی کدینگ مختصر شده می­توان 51 بایت تماماً صفردر ابتدای بسته­ها، قبل از بایت­های اطلاعاتی، در ورودی رمزگذار RS(255,239,t=8) اضافه کرد. بعد از اعمال کدینگ بدون توجه به این 51 بایت صفر باید مراحل را ادامه داد. شکل 3-4 فرمت دنباله ارسالی بعد از انجام کدینگ خارجی را نشان می­دهد]10-25[.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: حذف تداخل در کانال مرجع رادار پسیو مبتنی بر سیگنال پخش تلویزیون دیجیتال توسط فرستنده­های زمینی با رویکرد بازتولید

بستن منو