پایان نامه در مورد شبکه‌های مش بی‌سیم

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

تکه هایی از این پایان نامه :

  • لایه انتقال

تاکنون پروتکلی مناسب برای لایه انتقال متناسب با نیازهای WMNها ارائه نشده است. با این حال پروتکل‌های انتقال زیادی برای شبکه‌های Ad-hoc پیشنهاد شده که  مطالعه آن‌ها می‌تواند در ارائه پروتکل مناسب برای WMN‌ها مناسب باشد. مشکلاتی که در TCPهای جدید باید در نظر گرفته شود را می‌توان موارد زیر دانست[22و23]:

  • از بین رفتن بسته‌هایی که ناشی از ازدحام نیستند: TCP‌های کلاسیک بین اتلاف بسته‌ها در حالتی که ناشی از ازدحام بوده و اتلافی که ناشی از ازدحام نمی‌باشد تفاوتی قائل نمی‌شوند. این مسئله باعث خطای مدیریتی و در نتیجه افت بهره شبکه می‌شود. همچنین در TCPها وقتی شبکه به حالت عادی خود باز می‌گردد، TCP به سرعت خود را باز نمی‌یابد. یک مکانیزم پسخور(فیدبک) می‌تواند تفاوت بین چگونگی از بین رفتن بسته‌ها را مشخص کند.
  • قطع شدن ارتباطات لینک‌ها: با این که تحرک در شبکه‌های مش کمتر از شبکه‌های Ad-hoc است ولی با این حال قطع شدن ارتباطات لینک‌ها ناشی از حرکت کاربران باید در TCP در نظر گرفته شود.
  • عدم تقارن شبکه: در بعضی موارد ممکن است مسیرهای رفت و برگشت تفاوت‌های عمده ای از لحاظ تأخیر، عرض باند و … داشته باشند. با توجه به این که TCP کاملا به تاییدیه (ACK) وابسته است، عملکرد شبکه با عدم تقارن به سرعت افت می‌کند. الگوریتم‌هایی نظیر فیلترکردن ACK و یا کنترل برخورد ACK برای حل این مشکل ارائه شده اند، ولی کاربرد آن‌ها در WMNها باید مورد بررسی قرار گیرد.
  • تغییرات زیاد زمان رفت و برگشت (RTT[1]): تغییرات کیفیت لینک‌ها و تحرک گره‌ها می‌تواند تغییرات زیادی در RTT ایجاد کند. با توجه به این که عملکرد TCP به اندازه گیری کند RTT ‌وابسته است، عملکرد TCP در صورت تغییرات سریع RTT افت می‌کند. الگوریتم‌های TCP جدیدی برای شبکه‌های Ad-hoc ارائه شده اند که عملکرد بسیار خوبی هم نشان داده اند. ولی یک الگوریتم کاملا جدید برای WMNها مناسب به نظر نمی‌رسد. چرا که این الگوریتم‌ها (به خاطر تعامل بین WMNها، اینترنت و سایر شبکه‌های بی‌سیم) باید با شبکه‌های دیگر سازگار باشند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:زمان‌بندی تخصیص لینک با رویکرد تامین خدمات سرویس در شبکه‌های مش بی‌سیم

بستن منو