پایان نامه در مورد شبکه های LTE

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

تکه هایی از این پایان نامه :

گروه الگوریتم­های ضمانت تاخیر

تاخیر بسته­ی سر صف پارامتر حیاتی برای این نوع الگوریتم­ است. کاربران شامل ترافیک­های بلادرنگ به صورت مشخص نیازمند هستند که هر بسته برای این­که از بین نرود در کمتر از زمان مشخصی ارسال گردد. این زمان مشخص به نوع ترافیک وابسته است چرا که هر ترافیکی مدت زمان خاصی را قبل از بین رفتن، می­تواند تحمل کند.
الگوریتم­های اولین زمان­پایان[1] و بزرگترین تاخیر وزن­دار[2] دو الگوریتم طراحی شده و شناخته­شده­تر  برای این منظور می­باشند.

الگوریتم EDF برای شبکه­های سیمی و ترافیک­های بلادرنگ طراحی شده است و هدفش ارسال  بسته در زمانی کمتر از زمان انقضایش است. این الگوریتم از نوع استراتژی ناآگاه از کانال بوده و برای شبکه­های بی­سیم نامناسب است زیرا تغییرات کیفیت کانال محیط بی­سیم را در نظر نمی­گیرد. در این الگوریتم بسته­ها بر اساس نزدیک بودن به زمان انقضایشان که متناسب با نوع ترافیکشان است، زمان­بندی می­شوند. در واقع صفی که زمان انتظار بسته­­ی سرصفش به حداکثر مدت زمانی که می­تواند تحمل کند نزدیکتر است، در هر بازه­ی زمان­بندی انتخاب می­شود. با توجه به توضیحات داده شده، معیار الگوریتم به صورت زیر معرفی می­شود]21[:

(3-5)

در رابطه­ی 3-5،  حد آستانه­ی تاخیر بسته­یi و  نیز تاخیر بسته سر صف کاربر iام درابتدای بازه‌ی زمانی ارسال جاری می­باشد. با توجه به توضیحاتی که در مورد این الگوریتم بیان گردید مشخص است که برای شبکه­های LTE به صورت خاص طراحی نشده است. علاوه بر این برای شبکه­های بی­سیم مورد استفاده قرار نمی­گیرد. در واقع این الگوریتم­ به صورت ترکیب با الگوریتم­های آگاه از شرایط کانال در شبکه­های LTE مورد استفاده قرار گرفته است که از این قبیل می­توان به الگوریتم بیان شده در ]32[ اشاره نمود.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: طراحی الگوریتم جدید زمان­بندی برای کاربران بلادرنگ و غیربلادرنگ در شبکه­های LTE

بستن منو