پایان نامه رشته برق طراحی و ساخت فیلترمیان گذر مایکرویو با استفاده از ساختار های متامتریالی

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :طراحی و ساخت فیلترمیان­گذر مایکرویو با استفاده از ساختار­های متامتریالی

تکه هایی از این پایان نامه :

1-1-1- فیلترهای UWB مبتنی بر سلول­های بالانس شده

همان طور که در بالا بیان شده است رفتار CRLH که مبتنی بر خطوط انتقال CSRR، می‌تواند برای طراحی خطوط انتقال CRLH بالانس شده برای دست­یابی به یک باند انتقال پهن استفاده شوند. از هر دو نوع مدار تشدید خالص و هیبرید می‌توان برای طراحی خطوط بالانس استفاده کرد. با استفاده از این ساختارها سیگنال می‌تواند حول یک فرکانس خاص با شرط تنظیم تشدیدکننده­ها در فرکانس مطلوب ایجاد کند. شکل ‏3‑7 ساختار یک فیلترمیان‌گذر فرا پهن باند[1] (UWBPF) با استفاده از این نوع ساختار CRLH را نشان می‌دهد.

 

شکل ‏3‑5- (الف)منحنی پاشندگی برای خط انتقال بالانس مبتنی بر CSRR تشدید خالص. (ب) شکل ساختار بالاگذر تشکیل‌شده با مشخصه‌های ترکیبی. بخش‌های فلزی در لایه رویی با رنگ سیاه و در لایه زیرین با رنگ خاکستری نشان داده می‌شوند. (ج) پاسخ فرکانسی برای چند حالت با تعداد طبقات متفاوت. انتخاب پذیری فرکانس زمانی که تعداد طبقات افزایش پیدا می‌کند بهتر می‌شود.

این فیلتر برای تحت پوشش قرار دادن پهنای باند استاندارد برای سیستم­های مخابراتی  از فرکانس  3.1 GHZ تا 10.6 GHZ طراحی‌شده است، شکل ‏3‑7 (ب) پاسخ فرکانسی این فیلتر را نشان می­دهد. این فیلتر از سه تک سلول بالانس شده تشکیل‌شده است که پاسخ بالا گذر حول فرکانس 3.1 GHz  شروع می‌شود. سه CSRR اضافی در جایی قرار داده‌شده‌اند که بتوانند بیشترین تشدید (یعنی میزان حذف بیشتر در فرکانس تشدید) را ایجاد کنند.

[1] Ultra wide band-pass filter

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:طراحی و ساخت فیلترمیان­گذر مایکرویو با استفاده از ساختار­های متامتریالی

بستن منو