بررسی و تحلیل ساختارهای انعکاس دهنده برگ در حوزه پلاسمونیک برای کاربرد قطعات پسیو-دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بررسی و تحلیل ساختارهای  انعکاس دهنده برگ در حوزه پلاسمونیک برای کاربرد قطعات پسیو

تکه هایی از این پایان نامه :

معادلات ماکسول و انتشار امواج الکترومغناطیسی

چگالی بالای الکترون‌های آزاد فلز حتی وقتی جسم بسیار کوچک باشد، باعث می‌شود فاصله بین ترازهای انرژی در فلز در مقایسه با تحریکات گرمایی با انرژی  (در دمای اتاق) بسیار ناچیز باشد و به همین دلیل می‌توان برخورد امواج الکترومغناطیسی با فلزات را با تئوری کلاسیک الکترومغناطیس بررسی کرد. اما وقتی ابعاد ذرات خیلی کوچک (کمتر از 30 نانومتر) باشد دیگر تئوری کلاسیک جوابگو نیست و چاره‌ای جز رجوع به مکانیک کوانتومی باقی نمی‌ماند. تمام مواردی که در این فصل بررسی و ذکر شده در محدوده تئوری کلاسیک قرار دارد.

فلزات در محدوده فرکانس‌های مایکروویو و مادون قرمز دور[1] به شدت انعکاسی هستند و به همین دلیل از آنها به عنوان غلاف[2] در ساخت موجبرها و تشدیدگرها[3] استفاده می­شود و به عنوان هادی کامل با ضریب هدایت بی­نهایت قابل قبول هستند. در این محدوده مقدار ناچیزی از موج الکترومغناطیسی برخوردی در داخل فلز نفوذ می ‌کند. در فرکانس‌های بالاتر به سمت ناحیه مادون قرمز نزدیک و طیف مرئی نفوذ میدان‌ها در داخل فلز افزایش می‌یابد و نهایتا در فرکانس­های فرابنفش فلزات رفتاری مشابه دی‌الکترک پیدا می‌کنند و امواج الکترومغناطیسی با درجه تضعیف‌های مختلف بسته به جزئیات ساختار باندهای الکترونی داخل آنها منتشر می­شود.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بررسی و تحلیل ساختارهای  انعکاس دهنده برگ در حوزه پلاسمونیک برای کاربرد قطعات پسیو

بستن منو