بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فرا پهن­ باند مکان­ یاب:دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

تکه هایی از این پایان نامه :

استاندارد ها در سیستم­های فراپهن ­باند

ارسال اطلاعات با نرخ بالا (استاندارد IEEE 802.15.3a): در این کاربرد دو دستگاه می­توانند با استفاده از سیگنال­های فراپهن­باند به تبادل اطلاعات با نرخ 100 Kbps (مثلا برای موس­های بی­سیم) تا 480 Mbps (برای پخش مستقیم ویدیو و عکس و غیره از طریق بی­سیم) بپردازند. همچنین این فناوری کاربردهای چندرسانه­ای همانند اتصال مانیتورها به صورت بی­سیم نیز دارد، که توسط استانداردهای موجود همانند 802.11 و بلوتوس قابل پیاده­سازی نیستند.

ارسال اطلاعات با نرخ پایین (استاندارد IEEE 802.15.4a): در شبکه­های حسگر که نیاز به نرخ ارسال بالایی ندارند (50 kbps تا 1 Mbps) استفاده می­شود. برد ارسال در اینگونه شبکه­ها در حدود 100 متر می­باشد. از آنجایی که یکی از قابلیت­های اساسی سیگنال­های فراپهن­باند، دقت زیاد آن­ها در مکان­یابی (در حدود سانتی­متر) می­باشد، در این کاربرد بیشتر روی مکان­یابی تمرکز می­شود. قیمت ارزان دستگاه­های مورد استفاده در این کاربرد باعث رشد روز افزون آن در حوزه­های مختلف مانند امداد و نجات، پیشگیری از آتش­سوزی جنگل­ها، کاربردهای امنیتی و غیره شده­است  [4].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

بستن منو