بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فرا پهن­ باند مکان­ یاب:دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

تکه هایی از این پایان نامه :

زیر لایه­ ی M  A C در شبکه­ های بی­سیم اقتضایی فراپهن­ باند

گروه IEEE TG802.15.3a دو طرح برای لایه­ی MAC شبکه­های اقتضایی بی­سیم فراپهن­باند پیشنهاد می­دهد، که عبارتند از DS-UWB[1] (که پیشگامان آن شرکت­های موتورولا[2] و فری­اسکیل[3] می­باشند) و [4]MBOA (با پیشگامی شرکت اینتل). تفاوت این دو طرح در پشتیبانی از بعضی سرعت­ها می­باشد.

DS-UWB برای مخابراه­ی داده­ها در سرعت­های 28، 55، 110، 220، 500، 660 و 1320 مگابیت در ثانیه و MBOA برای مخابره­ی داده­ها در سرعت­های 55، 110، 200، 400 و 480 مگابیت در ثانیه طراحی شده­اند[1]  .

طرح پیشنهادی توسط MBOA برپایه­ی MB-OFDM[5] می­باشد. در MB-OFDM پهنای­باند مورد استفاده در سیگنال­های فراپهن­باند (3.1-10.6 GHz) به 13 باند 528 مگاهرتزی تقسیم می­شود. این باندها نیز در چهار گروه مختلف تقسیم می­شوند که عبارتند از: گروه A (باند 3-1) ، گروه B (باند 5-4) ، گروه  C(باند 9-6) و گروه D (باند 13-10)[3]  .

برای استفاده­ از منابع، باید طراحی لایه­ی MAC به گونه­ای باشد که از خواص منحصربفرد سیگنال­های فراپهن­باند استفاده کند و بتواند محدودیت­های زیر را در طراحی خود لحاظ کند:

  1. توان ارسال پایین برای رعایت کردن توان تشعشعی ایزوتروپیک موثر مجاز تعیین شده توسط FCC و افزایش طول عمر باتری دستگاه­ها.

بنابراین باید مکانیزمی برای کارا کردن توان مصرفی در لایه­ی MAC وجود داشته باشد.

  1. مدت زمانی که تاثیر سیگنال فراپهن­باند در کانال باقی می­ماند و آن را می­توان از کانال استخراج کرد (زمان اکتساب[6]) بسیار بیشتر از سیگنال­های باریک­باند ­باشد.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

بستن منو