دانلود پایان نامه ارشد تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه : تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم های OFDM

 

تکه هایی از این پایان نامه :

1-5- جمع‌بندی و ساختار پایان‌نامه

با بررسی کارهای انجام شده در این حوزه می توان گفت:

در روش های مبتنی بر PR همواره، استخراج و انتخاب ویژگی­های کارا یک اصل کلیدی برای شناسایی نوع مدولاسیون است. علاوه بر آن تعداد زيادي از اين روش‌ها به میزان SNR، حساسیت زیادی دارند. از طرفی با مطالعه­ی کارهای قبلی، می­توان دریافت که، استفاده از الگوریتم­های بهینه­سازی، موجب تطبیق بیشتر بین واحد استخراج ویژگی و واحد طبقه‌بندی كننده شده و عمل­كرد سیستم را در SNR هاي پايين افزایش می­دهد. همچنین، استفاده از ویژگی‌های آماري درصد موفقيت شناساگر را بالاتر می‌برد. دو عامل اصلي باعث عمل­كرد پايين شناساگرهاي مدولاسيون و تفكيك تعداد معدودي از مدولاسیون‌ها می‌شوند. یکی از این عوامل، ویژگی‌هایی است كه به طور مستقيم از سيگنال يا پارامترهاي مشتق شده از سيگنال استخراج می‌شوند. عامل دوم طبقه‌بندی کننده‌هایی است كه در دسته‌بندی بر­اساس ویژگی‌های تعریف‌شده، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به طور خلاصه بالا بودن تعداد ویژگی­ها، نیاز به داده­های ورودی زیاد و نوع بیان فضای ویژگی را می­توان مهم­ترین چالش بیشتر کارهایی پیشین قلمداد نمود. در اين پژوهش قصد داریم تا با بررسی عوامل مشکلات روش­های قبلی، سیستمی را پیشنهاد دهیم تا بتواند بهترین نگاشت از داده­های (خام) ورودی را به داده­های هدف (برای) واحد طبقه­بندی کننده ایجاد نماید. جهت رسیدن به اين امر موارد زير در اين پروژه انجام شده است:

1) استفاده از ویژگی‌های موثر و کارا كه بتوانند قابليت بالايي براي شناسايي مدولاسیون‌ها داشته باشند. در این پایان­نامه از آمارگان مرتبه‌ی بالا که در مرجع [6] استفاده شده است به عنوان ویژگی های پایه­ای بهره بردیم.

2) استفاده از طبقه‌بندی كننده با ناظر مناسب كه بازدهي و قابلیت تعمیم‌پذیری بالایی داشته باشند. براي اين كار از طبقه‌بندی كننده چند کلاسه مبتني بر ماشين بردار پشتيبان استفاده شده است.

3) با توجه به افزایش استفاده از سیستم­های OFDM در انتقال سریع و ایمن سیگنال­های مخابراتی، لزوم تشخیص خودکار در این سیستم­ها، در خور توجه است.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد: تشخیص خودکار نوع مدولاسیون دیجیتال در سیستم­های OFDM

 

بستن منو