دانلود پایان نامه رشته برق استفاده از فناوری فراپهن باند برای سیستم های مکان یاب

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

تکه هایی از این پایان نامه :

الف: توپولوژی­های منظم:

در توپولوژی­های منظم، حسگرها با توزیع یکنواخت در محیط پخش می­شوند. ویژگی این نوع توزیع آن است که متوسط چگالی حسگرها در تمام نقاط آن محیط ثابت است [10] .

بنابراین در الگوریتم­هایی بر مبنای پرش و پیدا کردن کوتاهترین مسیر، این نوع توزیع­ها دارای دقت­های خوب و یا حداقل دارای دقت­های محدودی هستند.

بنابراین در محیط­ها، تاثیرپذیری دقت از شرایط هندسی محیط ناچیز است.

ب: توپولوژی­های نامنظم:

درتوپولوژی­های نامنظم کوتاهترین فاصله­ی بین دو حسگر که محاسبه می­شود بزرگتر از فاصله­ی واقعی آن­هاست و البته ممکن است چگالی حسگرها در یک محیط بیشتر از مقدار لازم باشد [10] .

ممکن است توپولوژی­های دیگر به صورت ترکیب این نوع توپولوژی­ها در نظر گرفته شود که مسلما خطای حاصل از مکان­یابی با استفاده از روش پرشی می­تواند بزرگ بوده ودر کل شبکه انتشار یابند. در ضمن هر کدام از این جایگذاری­ها را می­توان با هم ترکیب نمود. به هر ترتیب برای انجام هرگونه مطالعه­ و بررسی مقایسه­ای، توزیع حسگرها کاملا تصادفی در نظر گرفته می­شود. زیرا در محیط­های واقعی نمی­توان دقیقا حسگرها را بر اساس یک طرح قبلی جایگذاری کرد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

Close Menu