پایان نامه:تحلیل و شبیه‌سازي آنتن آرایه انعکاسی متامتریال در فرکانس‌های تراهرتز

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :تحلیل و شبیه‌سازي آنتن آرایه انعکاسی متامتریال در فرکانس‌های تراهرتز

تکه هایی از این پایان نامه :

3-1- معرفی روش بهینه‌سازی تپه‌نوردی

بهينه‌سازي فرآيندي است كه براي بهتر كردن چيزي دنبال مي‌شود. فكر، ايده و يا طرحي كه به وسيله يك دانشمند يا يك مهندس مطرح مي‌شود، طي روال بهينه سازي بهتر مي‌شود. در هنگام بهينه‌سازي، شرايط اوليه با روش‌هاي مختلف مورد بررسي قرار مي‌گيرد و اطلاعات به دست آمده، براي بهبود بخشيدن به يك فكر يا روش، مورد استفاده قرار مي‌گيرند. بهينه‌سازي ابزاري رياضي است كه براي يافتن پاسخ بسياري از پرسش‌ها در خصوص چگونگي راه حل مسائل مختلف به كار مي‌رود.

در بهينه‌سازي از يافتن بهترين جواب براي يك مسأله صحبت به ميان مي‌آيد. لفظ بهترين به طور ضمني بيان مي‌كند كه بيش از يك جواب براي مسأله مورد نظر وجود دارد كه البته داراي ارزش يكساني نيستند. تعريف بهترين جواب، به مسأله مورد بررسي، روش حل و همچنين ميزان خطاي مجاز وابسته است. بنابراين نحوه فرمول‌بندي مساله نيز بر چگونگي تعريف بهترين جواب تاثير مستقيم دارد. برخي از مسائل داراي جواب هاي بيشينه يا كمينه‌ي متعددي هستند كه به نام نقاط بهينه يا اكسترمم شناخته می‌شوند، و بهترين جواب يك مفهوم نسبي خواهد بود.

ساده‌ترین الگوریتم جستجو، جستجو جامع است که به سادگی هر گزینه واحد را در فضای جستجو محاسبه و بهترین را پیدا می‌کند. این روش همیشه بهترین راه حل را پیدا می‌کند، اما به دلیل زمان مورد نیاز عملی‌نشدنی است. جستجوی محلی شبیه به جستجوی جامع است، اما در مناطق خاصی از فضای جستجو، با استفاده از روش تپه‌نوردی برای بدست آوردن بهترین جواب بین همه همسایه‌ها حرکت می‌کند‌. جستجوی محلی بسیار سریعتر از جستجوی جامع است، اما اغلب خیلی زود همگرا می‌شود. یکی دیگر از روش‌های سنتی جستجوی شاخه و مرز است که در فضای جستجو مانند جستجوی جامع حرکت می‌کند، اما جستجو می‌کند تا فضاها و یا شاخه‌های خاص را که نمی‌تواند به جواب‌های بهتری دست پیدا کند از بین ببرد. این روش عملکرد در یافتن جواب‌های تقریبی کاملا موثر است، اما اغلب نیاز به زمان زیادی دارد [43].

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:تحلیل و شبیه‌سازي آنتن آرایه انعکاسی متامتریال در فرکانس‌های تراهرتز

بستن منو