پایان نامه ارشد:بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فرا پهن­ باند مکان­ یاب

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

تکه هایی از این پایان نامه :

  • دسته ­بندی الگوریتم­ های مکان­ یاب در شبکه ­های حسگر:

بر اساس دیدگاه پردازش پارامترهای اندازه­گیری شده بالا دو نوع الگوریتم وجود دارد. الگوریتم­های مرکزگرا [1]و الگوریتم­های توزیع[2]  [10].

در الگوریتم­های مرکزگرا، تمام اطلاعات و پارامترهای اندازه­گیری شده بوسیله­ی حسگرها به یک مرکز با هسته­ی محاسباتی قوی ارسال می­شوند. با توجه به اینکه در الگوریتم­های توزیع، گروهی از حسگرها موقعیت خود را می­یابند[10]  .

رویکرد اصلی در الگوریتم­های مرکزگرا به MDC [3]ها، بهینه­سازی آماری و برنامه­ریزی­های خطی منجر می­شود. رویکرد اصلی الگوریتم­های توزیع شامل DV_HOP و DV_Distance ها می­شود. این دو نوع الگوریتم می­توانند از جهات متفاوت مقایسه شوند.

دقت، پیچیدگی محاسباتی، بازدهی انرژی و پوشش از جمله معیارهای انتخاب یک الگوریتم است. الگوریتم­های توزیع از لحاظ پیچیدگی ساده­تر و از لحاظ مصرف انرژی مناسب­ترند اما برای داشتن مانیتورینگ خوب نیاز به الگوریتم­های مرکزگرا می­باشند. بنابراین این الگوریتم­ها در اکثر کاربرد­ها مفیدترند.

احتمال خطا در انتشار، مشکل دیگری است که الگوریتم­های توزیع دارند و برای مقابله با آن باید از ارسال مکرر استفاده کنند که باعث تاخیر زیاد در این سیستم­ها می­شود.

از طرفی طراحی الگوریتم مناسب از لحاظ دقت، برای این سیستم­ها به دلیل کمبود امکانات پردازشی مشکل است.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته برق با فرمت ورد:بهینه­ سازی جایگذاری گره­ ها در محیط­ های مختلف برای شبکه­ های حسگر فراپهن­ باند مکان­ یاب

بستن منو